AÖF Kayıt Yenileme Son Başvuru Tarihi Günü 2013

Anadolu Üniversitesinin (AÜ) uzaktan eğitim uygulayan Açıköğretim, İktisat ve İşletme fakültelerinde “2013-2014 öğretim yılı güz dönemi” kayıt yenileme işlemleri başladı.

AÖF kayıt yenileme tarihleri 2013, AÖF kayıt yenileme son başvur günü

AÜ’den gelen açıklamaya göre, kayıt yenileme işlemleri internet aracılığıyla “ders ekle-sil” ve “kayıt yenileme bedelinin bankaya ödenmesi” olmak üzere ikinci aşamada yapılabilecek.Öğrenciler, bankaya ödeme yapmadığı sürece ders ekle-sil ekranına ulaşabilecek. Bankaya ödeme yapıldıktan sonra ders silme işlemi yapılması mümkün olmayacak bu nedenle önce öğrencilerin önce derslerini seçmesi daha sonra bankaya kayıt yenileme bedelini yatırması gerekiyor. Eğer öğrenci ders ekle-sil işlemi yapmadan bankaya kayıt yenileme bedelini ödemişse , fakülte tarafından seçilen dersleri kabul etmiş sayılacak.

Öğrencilerin, bu konuda sorun yaşamamaları için banka ödemesi yapmadan önce “http://kayit.anadolu.edu.tr” internet adresinden kayıt yenileme ekranına ulaşarak derslerini seçmeleri istendi.

Kayıt yenileme işlemleri 25 Eylül’de sona erecek ve mazeretini ispatlayanlar için 2 gün süre uzatılarak 26-27 Eylül’de sona erecek. 16-25 Eylül arasında kayıt yenileme bedelini bankaya ödeyen ancak tekrar ders ekle işlemi yapmak isteyen öğrenciler, 26-27 Eylül’de bu işlemi yapabilecek. 27 Eylül’den sonra ise hiçbir mazeret kabul edilmeyecek ve güz dönemi kayıt yenileme işlemi sonlandırılacak. Güz dönemi kayıt yenileme süresi 27 Eylülden sonra kesin olarak bitecek ve bir uzatma mümkün olmayacak.Belirtilen tarihler arasında kayıt yenileme  katkı payı ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2013-2014 öğretim yılı güz dönemi kayıt yenileme hakkını kaybedecek.

Kaydını yenileyen öğrencilerin, “http://ogrenci.anadolu.edu.tr” adresinden kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini teyit etmesi gerekiyor. Şifresini kaybetmiş ya da unutmuş  öğrenciler, AÖF bürolarından bizzat veya “444 10 26” numaralı telefonu arayarak yeni şifre alabilecek. Açıköğretim, İktisat ve İşletme fakültelerinde kayıt yenileyen öğrenciler, ders kitaplarını bağlı olduğu AÖF bürosundan kayıt yenileme tarihleri içerisinde ve ya sonrasında isteyebilecektir.

AÖF büroları, kayıt yenileme işlemleri için 21-22 Eylül’de de açık olacak.Herhangi konuda AÖF bürolarına başvurabilirsiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.