AÖF Kayıt Yenileme

2018 2019 AÖF Kayıt Yenileme işlemleri başladı.

2013-2014 Eğitim Öğretim yılı AÖF uzaktan eğitim fakülteleri(iktisat ve işletme) güzdönemi kayıt yenileme  işlemleri 25 Eylül 2013 tarihi itibariyle başlayacak.

Anadolu Üniversitesi’nin ders kayıtları hakkında öğrencilere yaptığı bazı açıklamalar vardır.Kayıtlar öncelikle internet üzerinden olup,  2 aşamada gerçekleşmektedir.Bu aşamalar ders ekle-sil ve bankaya ödeme yapılması şeklindedir.Bu iki aşamanın öncelik sırası çok önemlidir.Eğer öğrenciler öncelikle bankaya para yatırıp sonra derslerini seçmek isterlerse yanlış bir yol izlemiş olacaklardır.Çünkü ilk önce derslerin seçillip daha sonra banka ödemesi yapılmalıdır.Eğer bu sırada işlemler gerçekleşmez ise, öğrenciler derslerini seçememekle beraber fakültenin otomatik verdiği dersleri kabul etmek durumunda kalacaklardır.

Öğrencilerin bu süreçte sıkıntı yaşamamaları için mutlak suretle “http://kayit.anadolu.edu.tr” web adresini ziyaret edip derslerini teyit etmeleri gerekmektedir.

26-27 Eylül 2013 ; Mazeret kayıt süreci

Kayıt yenileme işlemleri 25 Eylül 2013 günü sona erecek, 26-27 Eylül 2013 tarihlerinde ise mazeret kayıt süreci gerçekleşecektir. 16-25 Eylül 2013 tarihleri arasında bankaya ödemesini yapmış fakat yeniden ders seçmek isteyen öğrencilerde mazeret kayıt sürecinde yeniden işlem yapabileceklerdir.

27 Eylül 2013 tarihinden sonra bütün kayıt işlemleri sona erecek ve güz dönemi için kayıtlar kapanmış olacaktır.Kayıt yenileme ve mazeretli kayıt süreci tarihleri katıyetle uzatılmayacaktır.

Tüm AÖF büroları kayıt süresi boyunca açık

Kayıt işlemlerini başarıyla tamamlamış öğrenciler derslerini ve kayıt işlemlerini  “http://ogrenci.anadolu.edu.tr” adresinden kayıt süresi içerisinde  kontrol etmelidirler.

Öğrenciler şifre işlemleri için ise AÖF bürolarından bizzat veya “444 10 26” numaralı telefonu arayarak şifrelerini öğrenebileceklerdir.Öğrenciler ders kitaplarını ise bağlı oldukları AÖF bürolarından  temin edebileceklerdir. AÖF büroları, kayıt yenileme işlemleri için 21-22 Eylül’de de açık olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.