Antalya’da Ulaşım Sorunu Yaşayan Öğrencilere Servis İmkanı Sağlandı

Geçtiğimiz günlerde Antalya’da okullarına giderken dereden geçmek zorunda kalan öğrencileri, anneleri sırtlarında taşıyordu. Bu üzücü haberin kamuoyuna yansımasına Aksu İlçe Belediye Başkanı sessiz kalmadı ve önemli açıklamalarda bulundu.

Antalya’nın Aksu İlçesi’nde okula giderken dereden geçemeyen ve mecburen annelerinin sırtında taşıdıkları görüntülenen öğrencilere müjdeli bir haber geldi. Bu öğrencilere servis imkanı sunuldu. Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, haberin kendilerine dereden geçemeyen öğrenciler olduğu şeklinde değil, civar bölgeye yaya geçidi inşa edilmesi talebi şeklinde geldiğini bildirdi.

Antalya’nın Aksu ilçesinde, Barbaros Mahallesi ve Yeni Mahalle arasında bulunan dere yatağı öğrencilerin okul yolunda bulunuyordu. Dereden geçemeyen öğrencileri anneleri sırtlarında taşıyordu. Kamuoyuna yansıyan bu haberlerden sonra Aksu Kaymakamlığı, Aksu Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü sessiz kalmayarak çözüm yolu geliştirdiler.

Aksu Belediye Başkanı Şahin, dere yatağına yaya geçidinin yapılması şeklinde bir çözüm geliştirdikleri ve çalışmalarına başladıklarını dile getirdi. Ayrıca Aksu İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçen de bu mahalledeki okula giden ve dereden geçmekte sıkıntı yaşayan öğrencilerin okula gidebilmesi için servis imkanı sağladı. Sıkıntının giderilmesi için çalışmalar hızla ilerleyecek ancak bu zamana kadar öğrenciler mağdur edilmeyecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.