Antalya’da Okul Birincilerine 5 Yıldızlı Ödül

Antalya’da 768 okul birincisine, yarıyıl tatilinde 5 yıldızlı otelde 2 gün aileleri ile beraber tatil ödülü verilecek.  Bu proje, Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği iş birliği ile hayata geçirilecek. Proje dahilinde, Antalya’da 768 okulun birincileri aileleriyle birlikte şehirdeki 5 yıldızlı 10 otelde 2 günlük güzel bir tatil kazanacak. Bu proje, okul birincisi öğrencilerin başarılarına başarı katacak motivasyon sağlayacak güzel bir ödül.

Ayrıca ödül hem devlet hem de özel okul öğrencilerini kapsıyor. Okul birincisi olan çocukların büyük bölümü ilk kez 5 yıldızlı bir otelde tatil yapacak. Bunun için çocuklar birbiri ile yarış içinde ve ödülü kazanmayı çok istiyor .

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Erkan Yağcı, turizmin ekonomik işlevinden ziyade sosyal bir işlevi olduğunu dile getirdi. Yağcı, “Antalya’nın turizmine katkı sağladığımız ve bundan para kazandığıımz gibi aynı zamanda sosyal bir işin içindeyiz.  Bizde bu sosyal sorumluluk projesine katkı sağlamaktan çok hoşnutuz” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan; ‘Başarılı öğrenciye tatil büyük bir motivasyon sağlayacak’ şeklinde söze başlarken Antalya’da ortaokul ve lise öğrencilerinin başarılarını mükafatsız bırakmayacaklarını da ekledi. Bu proje ile birlikte ailesiyle 768 öğrencinin tatil yapacağını dile getiren Arslan şunlara da değindi; “Yarıyıl tatilini üçe böleceğiz ve bu üç dilimde sırayla öğrencileri ailesiyle birlikte tatile göndereceğiz. Bu çalışma ile birlikte öğrencilerin başarısı motivasyonunu yükseltmeyi hedefliyoruz.” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.