Anneler Günü İle İlgili Kompozisyon

Anneler Günü hakkında kompozisyon, Anneler Günü ile ile ilgili kompoziyon

Anneler Günü

(Mayıs ayının 2. Haftası)

Bir çocuk için en değerli varlığı, annesidir. Anne sevgisi, sevgi­lerin en kutsalı, en büyüğü ve en özverilisidir. Bebeğin doğumun­dan itibaren en zor ve özveri isteyen dönemlerinde yanında hep annesi vardır. Anne, çocuğunun ihtiyaçlarını hiçbir sıkıntı duyma­dan karşılar, Çocuğu gülünce gülen, o ağlayınca ağlayan kutsal bir varlıktır anne.

annelergunu

Çocuğun bakıldığı, beslendiği ve ilk eğitimini aldığı yer olan ana kucağı, çocuk için önemli bir özelliğe sahiptir, Anne şefkati ve sevgisiyle büyüyen çocuk, öz güvene sahip olur, Yaşama daha gü­venle bakar, insan hangi yaşta olursa olsun annesine ihtiyaç duyar. Bizi hiçbir özveriden kaçınmadan büyüten annemize karşı her fırsatta sevgi ve saygımızı esirgemeden göstermeliyiz. Ona karşı her zaman sevecen, özverili olmalıyız. Olmayacak isteklerle karşısına çıkıp onu üzmemeliyiz. Herhangi bir nedenle onu üzdüysek, hiç vakit geçirmeden ondan özür dileyerek gönlünü almalı­yız, Anneler, çocuklarını hangi yaşta olursa olsun sürekli izler, On­ların başarılarıyla mutlu olur, başarısızlıklarında ise üzüntü duyar, Bir annenin yüreği, çocuğu hangi yaşta ve nerede olursa olsun, hep çocuğu için çarpar.

Anneler Günü, annemize olan sevgimizin ve saygımızın anla­tılması için iyi bir fırsattır. Anneye karşı sevgi ve saygının her za­man taze tutulması ve unutulmaması için Anneler Günü düzen­lenmiştir.

Mayıs ayının ikinci pazar günü, Anneler Günü olarak kutlanır. Anneler Günü’nde televizyonlarda ve radyolarda annenin ve anne sevgisinin birey ve toplum üzerindeki önemi ve gerekliliğini anlatan programlar yapılır.

Okullarda yapılan kutlamalarda da annenin çocuk üzerin­deki etkileri anlatılır. Günün anlamına uygun olarak şiirler, yazılar okunur, Şarkılar söylenir, piyesler oynanır, Fotoğraflar ve resimler sergilenerek günün anlam ve önemi belirtilir.

Anneler günü ile ilgili kompozisyon hakkında yorumlarınızı aşağıdan yazabilirsiniz.

8 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.