Ankara İstanbul Hızlı Tren Bilet Fiyatları 2014 Yeni

Ankara İstanbul arası hızlı tren faaliyete girmesiyle bilet fiyatları merak konusu oldu. Ankara İstanbul arası hızlı tren kaç saat ve 2014 Ankara İstanbul arası hızlı tren bileti için yeni dönem fiyatları belirlendi. Hızlı tren bilet fiyatlarını yazımızdan bulabilirsiniz.
Ankara İstanbul Hızlı Tren Bilet Fiyatları 2014 Yeni

Marmaray projesinden sonra merakla beklenen Yüksek Hızlı Tren projesi nihayet açılış yaparak seferlere başladı. Ankara İstanbul arasını 3,5 saate indiren yüksek hızlı tren seferlerine başladı. Hızlı Tren (yüksek hızlı tren) 27 Temmuz 2014 ve 03 Ağustos 2014 tarihleri arasında ücretsiz olacaktır. İstanbul da yaşayıp, Anıtkabiri merak edip görmek isteyenler veya Ankara da yaşayıp Ayasofya, Sultanahmet gibi yerleri merak edenlerin akın ettiği hızlı tren ile sizde bunları yapabilirsiniz.

HIZLI TREN İLE İSTANBUL-ANKARA ARASI 3.5 SAAT!

Bayram tatiline de denk gelen açılış ve ücretsiz seferler vatandaşı sevindirdi. İstanbul-Ankara arasındaki mesafeyi 3,5 saate indiren hızlı tren YHT hakkında merak edilenler ise oldukça fazla durumdadır. Hızlı tren sefer saatleri, hızlı tren bilet fiyatları kaç para, İstanbul Ankara hızlı tren ile kaç saat, hızlı tren bileti nasıl nerden alınır ve hızlı tren durakları ile hızlı trenin geçtiği iller ve duraklar nereler gibi bir çok soru bulunmaktadır.

Sizlere bu yazımızda Yüksek Hızlı Tren YHT sefer saatlerini İstanbul’daki duraklarını, Ankara’daki duraklarını ve hızlı tren bilet fiyatları gibi soruların cevaplarını paylaşacağız.

HIZLI TREN KAÇ SEFER YAPACAK?

Ankara İstanbul arasındaki Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferleri ile İstanbul’dan Ankara’ya 3.5 saatte ulaşılabiliyor. Hızlı trende 6 vagon yer alıyor, 6 yerde ise durak bulunuyor.

Hızlı Tren günde toplam İstanbul ve Ankara karşılıklı olarak 12 sefer yapacak. Sefer saatleri yazımızın devamında

3 AĞUSTOS’A KADAR ÜCRETSİZ!

TCDD’den yapılan açıklamaya göre ücretsiz seyahatin süreceği bir haftalık süre için;

*Hızlı tren ücretsiz bilet satışı sadece TCDD işyerlerinden yapılacaktır. Diğer satış kanallarından ücretsiz bilet satışı kesinlikle yapılmayacaktır. Bir seferde gidiş yönüne bir kişiye en fazla 6, dönüş yönünde en fazla 6 bilet satışı yapılacaktır.

*Hızlı Trene binen yolcularımızdan biletin üstünde yazan ismin doğrulanması için kimlik kontrolü yapılacaktır. Bilet üzerindeki isimle kimlik bilgilerinin farklı olması durumunda yolcuların bileti elinden alınarak yolculuk yapmalarına izin verilmeyecektir.

*27.07-03.08.2014 tarihleri arasında Ankara-Pendik-Ankara güzergahında çalışan tüm yhtlere ücretsiz yüksek hızlı tren bilet satışı yapılacaktır.

HIZLI TREN BİLET FİYATLARI

-Tek Binişlik ve Aylık Bilet (Tren Tur kartı) Ucretleri Hızlı Tren Bilet Ücreti 25 TL dir 12 yaşından küçükler 12.5 TL dir. 7 yaşından küçükler ailesiyle biletsiz binebilir.

-Internetli kompartıman (business class) fiyatları 35 ve 17.5 TL dir.

-Hızlı Tren Abonman Kartı Tam YHT Kartı (Ankara, Eskişehir ve Konya’ya) 300 TL, Genç (26-7) YHT Kartı 200 TLdir.

– Tam Bilet fiyat : 70 TL
– 7 yaş altı ücretsiz,
– 7-12 yaş çocuklar için bilet fiyatı yarı fiyatına yani 35 lira
– 65 yaş üstü 35 lira
– Öğrenci bilet fiyatları : 55 lira

7 yorum

  1. ÖNCELİKLE BÖYLE HİZMETLERİNDEN İÇİN DEVLET BÜYÜKLERİME TEŞEKKÜR EDERİM FAKAT BİLET FİYATLARI BİRAZ YÜKSEK ÖĞRENCİYE YÜZDE ELLİ İNDİRİM UYGULAMASI YAPILSIN İSTİYORUM 70 LİRADA ÇOK FAZLA

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.