Android Telefonlarda Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır

Android Telefonlarda Güvenlik Ayarı Nasıl Yapılır

Apple firmasının eksiklerinden biri olan işletim sisteminin güvenlik hususları, Google Firmasının çıkarmış olduğu işletim sistemlerinde çok nadirdir.  Bu demek oluyor ki geçmiş günlerde iphone cihazlara getirilen parmak izi ile açılan cihaz uygulaması kırıldı ve kullanıcıyı hayal kırıklığına uğrattı. Iphone’nun gerçekleştiremediği bu sistem yakın zamanda Android işletim sistemli bir modele uyarlanabilir.

cep telefonu

Android işletim sistemli bir cihaz için güvenlik şu şekilde sağlanabilir; Cihazın ayarlar bölümünde bulunan güvenlik ayarları seçeneğinde bulunan kısımlara şifrelendirilebilir. Bu kısımlar şunlardır;

Harici SD Kart
Cihazınızın hafızasının yetersiz kaldığı zamanlarda kullanılan SD karttaki bilgilerinizin gizliliği için bir şifre koyabilirsiniz.

Sim Kart Kilidi
Sim kartınızın başka cihazları takıldığında güvenli olabilmesi açısından şifre koymalısınız. Konulan şifre sayesinde izniniz olmadan yapılan girişler başarısız olacaktır.

Uygulamaları Doğrula
Yüklediğiniz uygulamalar işletim sisteminize zarar vermemesi amacıyla uygulamaları doğrula seçeneğinin açık tutun. Yükleme sırasında bu sayede size zarar verebilecek uygulamaların için ikaz edileceksiniz.

Desen Kilidi
Bu uygulama fazla kullanılan ve fazla sorun yaşanan bir uygulamadır. Belirlediğiniz deseni girmeden telefonu erişemeyeceğiniz bir uygulamadır. Ancak siz de bu deseni unutur ve üst üste deseni hatalı girerseniz cihazınız format isteyebilir ve cihazınızda veriler silinebilir.

Android İşletim Sistemi Cep Telefonu Güvenlik Ayarları Hakkında Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.