Alçak Gönüllülük İle İlgili Kompozisyon

İnsanlar çevrelerine karşı sergiledikleri hal ve hareketlerine karşılık bir çok tabir ile anılırlar. Bu yazımızda sizlere alçak gönüllülük kompozisyon konusunda örnekler vereceğiz.

İnsanlar hal ve hareketlerine göre çevrelerinde kişilere farklı etkiler bırakır. İnsanların kendini beğenmiş olmaması, böbürlenmemesi yani kendisini dev aynasında görmemesine alçak gönüllülük adı verilir.

Alçak gönüllü olan bir kimse kibirli, kendini beğenmiş ve gururlu olmaz. Çünkü alçak gönüllü olan kişiler yaptıkları olumlu ve doğru davranışları ile hava atmazlar ve gururlanmazlar ve nitekim yaptıkları davranışların takdirini çevrelerindeki insanlara bırakırlar. Böylece de çevreleri tarafından daha da önemli ve değerli insanlar haline gelirler. Çünkü bu kişiler iyi niyetlidirler, insanların gönüllerini okşamasını bilirler ve böylece toplumda saygılı ve sevgili birer örnek birey olurlar.

Alçak gönüllü kişiler kendi yeteneklerini ve ağırlığını farkındadır. Bu nedenle de sahip olduğu özellikleri çevresine karşı ilan etmez ve bu özellikleri ile çevresindeki insanlara üstünlük sağlamaya kalkmaz.

Alçak Gönüllülük İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.