Alan Değişikliği Başvuruları 2013

Alan değişikliği başvuruları 2013 alan değişikliği öğretmenler başvuru

Alan değiştirme ile ilgili gündemde pek çok haberin yer aldığı şu günlerde bakanlık açıklama yaptı. Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerin alan değişikliği işlemleri Öğretmenlerin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 44. maddesinde yer alan hükümlere göre gerçekleşecek.

Talim ve Terbiye Kurulu’nun 80 sayılı kararına müteakiben öğretmenlikte adaylığı olmayan, mezun olduğu alan haricinde bir alana atanmış olan ya da başka alanda yüksek öğrenimini tamamlayan, almış oldukları öğrenimleri birden çok alanı karşılayabilen, 2012 yılında il içi ve iller arası alan değişikliği durumuyla yer değişikliği yapmış kişilerden daha önceki alanlarına geçmek isteyenler alan değişikliğine başvurabilir.

Ayrıca sınıf öğretmeni olarak görev yapan ancak Zihin Engelliler Sınıf öğretmenliğine ve herhangi başka bir alanda görev yapan ancak Teknoloji ve Tasarım alanına geçen öğretmenler hizmet içi eğitim programlarını tamamlamak suretiyle alan değişikliği için başvuru yapabilir.

Başvurular 16-20 Aralık tarihleri arasında yapılabilecek ve atamaların da 24-25 Aralık’ta yapılması bekleniyor.

Alan değişikliği başvuruları ile ilgili görüşlerinizi bildirin ve haberi arkadaşlarınızla paylaşın.

1 yorum

  1. Ben hazır giyim öğretmenliği bölümünde mezunum ve teknoloji ve tasarım öğretmenliğine 2010 yılında atandım. Ayrıca işletme bölümü mezunuyum ve bu alan değişikliği atamasında işletme ya da muhasebe öğretmenliğine alan değişikliği için başvurabilir miyim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.