Aile ve Ülke Ekonomisi Bakımından Tasarruflu Aydınlatmanın Önemi

Aile ve ülke ekonomisine katkıda bulunmak için aydınlatmada tasarruf, aile ve ülke ekonomisi bakımından tasarruflu aydınlatmanın önemi hakkında bilgi vereceğiz.

Enerji tüketimi nüfus ve üretim arttıkça yükselmeye başladı. Son yıllarda insanların tükettiği enerji miktarı geçtiğimiz yüzyıl tüketilen enerji miktarından kat be kat fazlalaştı. Bu nedenle enerji açığı arttı ve insanlar bu açığı kapatmak için tasarruflu aydınlatma araçları üretmeye başladı. Geçmiş yıllarda kullanılan akkor lambaların yerini artık daha az enerji harcayan florasan lambalar almaya başladı. Zamanla dünyanın her yerinde kullanılmaya başlanan florasan lambalar artık akkor lambaların yerine daha az enerji harcadığı için tercih ediliyor.

Aile ve ülke ekonomisini korumak için bizim de akkor lambaların yerine daha az enerji harcayan florasan lambaları tercih etmemizde fayda var. Bu lambaları kullanarak hem enerji tasarrufu sağlayacak ve ülke ekonomisine katkıda bulunacak hem de ev ekonomisine katkıda bulunarak elektrik faturasını düşüreceğiz. Çünkü bir akkor lamba beş florasan lambanın yaktığı kadar enerji harcıyor. Yani biz evimizde daha tasarruflu aydınlanmak için bir odada bir akkor lamba kullanmak yerine beş odada florasan lamba kullanarak aynı paraya birçok yeri aydınlatmış oluyoruz. Florasan lamba bu kadar az enerji harcarken akkor lambaları tercih etmek gerçekten bütçemizi sarsacaktır. Siz de şimdi evinizdeki akkor lambaları bir kenara bırakarak florasan lambalar kullanmaya başlayın ve böylece ülke ekonomisine katkıda bulunun.

Aile ve Ülke Ekonomisine Katkıda Bulunmak İçin Tasarrufun Önemi Hakkında Yazımız İçin Yorumlarınızı Aşağıda Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

57 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.