Aile İle Diğer Topluluklar Arasında Hangi Farklılıklar ve Benzerlikler Bulunmaktadır

Aile İle Diğer Topluluklar Arasında Hangi Farklılıklar ve Benzerlikler Bulunmaktadır
  • 01.10.2015

Dünyada bir arada yaşayan birçok topluluk türü bulunmaktadır. Bu topluluk türlerinden en küçüğü ve en önemlisi ise ailedir. Peki, aile ile diğer topluluk türleri arasında hangi farklılıklar ve benzerlikler bulunmaktadır?

Küçük bir topluluk türü olan aile, öteki topluluklardan çok değişik özelliklere sahiptir. Ailelerin bir araya gelmelerinin temel amacı bir arada yaşamaktır. Buna rağmen aile dışındaki diğer toplulukların amacı bir arada yaşamak değildir. Bu toplulukların her birinin farklı amaçları bulunmaktadır. Bununla birlikte aile ile diğer topluluklar arasındaki benzerlikler ve farklılıklar şu şekilde sıralanabilir:

*Dünyada bulunan tüm toplulukların ortak bir amaçları bulunmaktadır. Bir araya gelen kişiler hep birlikte bu hedefi belirlemektedir.

*Adı üzerinde topluluk olan birimler birden fazla kişiden oluşmaktadır ve bu oluşum farklı fikirlerin de ortaya çıkmasına sebep olmaktadır.

*Tüm topluluklarda topluluğunu meydana getiren her bireyin bazı sorumlulukları bulunmaktadır. Topluluğun sağlıklı şekilde devamlılığının sağlanabilmesi için her bireyin üzerine düşeni eksiksiz olarak yerine getirmesi gerekmektedir.

*Aileyi oluşturan kişiler arasında belirli bir kan bağı vardır ancak diğer topluluklarda bu yoktur.

Aile İle Diğer Topluluklar Arasındaki Farklılıklar ve Benzerlikler Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ