Ahmet Davutoğlu salı günü Gazze’ye gidiyor

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu salı günü Gazze’ye gidiyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Arap Ligi liderlerine yaptığı Gazze çağrısı karşılık buldu. Gazze’ye gidecek heyet yanlarında Türk Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun da bulunmasını istemişti. Bunun üzerine Dışişleri Bakanı Ahmet Davutğlu da salı günü Gazze’ye gidecek heyet içerisinde yer alacak.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun, Arap Birliği Bakanları Girişimi çerçevesinde salı günü Gazze’ye gitmesinin planlandığı bildirildi.

AA muhabirinin diplomatik kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Arap Birliği bakanlarının Gazze için başlattığı girişim çerçevesinde salı günü Gazze’ye gitmesi planlanıyor.

Öte yandan Dışişleri Bakanı Davutoğlu, bugün Kahire’de Hamas’ın Siyasi Büro Şefi Halid Meşal ile bir araya geldi. Davutoğlu, temasları kapsamında Mısır Dışişleri Bakanı Muhammed Kamil Amr ve Katar Başbakanı Hamad bin Casim ile birden fazla görüşme gerçekleştirdi.

Davutoğlu, Kahire’den ayrılmadan önce de ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile telefonda görüştü. Davutoğlu’nun dün ve bugün yaptığı ikili ve telefon görüşmelerinde Gazze’deki durum ele alındı.

Bakan Davutoğlu, aynı konuda dün İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya ve Hollandalı mevkidaşlarıyla telefonda görüşmüştü.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.