Ağaçsız Şehir Konulu Hikaye

Ağaçsız Şehir Konulu Hikaye Hazırladık.

Ağaçlar dünyamızın akciğerleridir. Ağaçsız ne dünya ne de bir şehir düşünülemez. Eğer bir şehir ağaçlardan yoksunsa o şehrin temiz hava sahası da yoktur demektir. Lise öğrencisi olan Halil de bunun bilincindedir. Ancak Halil’in yaşadığı çevrede hiç ağaç yoktur ve aksine ağaçlandırılmış alanlardaki ağaçlar da kesilerek buralara ev yapılmaktadır.

Halil bu duruma gün geçtikçe daha da üzülmeye başlamıştır, soluduğu havanın kirlendiğini ve insanların sağlığının git gide bozulacağının düşünmektedir. Bunun üzerine çözüm yolları aramaya başlamıştır. Bu konuda neler yapabileceği konusunda fikirler üretmiştir.

Halil, öncelikle çevresinde ağaçlandırma yapılacak bir yer var mı diye araştırır ve büyük bir alan görür. Burayı nasıl ağaçlarla doldurabileceğini düşünür. Bunun üzerine gider öğretmeniyle görüşüp ne yapabileceğini sorar.

Öğretmeni Halil’in bu düşüncelerinden oldukça gururlanır. okul müdürüyle konuşarak Halil’in tüm sınıf arkadaşlarıyla ağaçlandırma faaliyeti yapmayı planlar.

İzin alındıktan sonra Halil, arkadaşları ve öğretmenleri ağaçlandırma yapılacak alana giderler ve çok sayıda ağaçlar dikerler.

Ağaç dikme işi bittikten sonra öğretmeni Halil’e bu çalışmaya vesile olduğu için teşekkür eder. Halil ise öğretmenine teşekkür etmesinin anlamsız olduğunu bu çalışmaya insanların ve dünyamızın sağlığı için yaptığını söyler. Arkasından herkes bu kadar bilinçli olursa dünyamızın yemyeşil ağaçlarla dolu olacağını ve insanların temiz hava alabileceklerini söyler. Öğretmeni ise böyle bir öğrenci yetiştirdiği için duygulanır ve göz yaşlarına hakim olamaz.

ağaç

Ağaçsız Şehir Konulu Bir Hikaye kısa yazınız, yorumlarınızı aşağıdan hemen paylaşabilirsiniz.

4 yorum

  1. harika cok tesekkürler 15 tatil ödevimdi çoooooook tesekkür ederim emeği gecen herkese çooook tesekkür ederim saolun bidaha hep bu siteyi kullanacağim eskiden hep baska site kulanırdım ama artık bu siteyi kullanacağim tanıdığım herkese bu siteyi kullanmalarını söyleyeceğim ben bu siteyi arada bir kullanırdım ama bundan sonra hep kullanacağimmmmmm

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.