Adıma Kayıtlı Cep Telefonu Hattı Sorgulama

Adıma kayıtlı telefon hatları, adıma kayıtlı var mı kaç tane sorgulama BTK 2018 2019

Telefon hattını başkasının adına çıkaran ya da kendi adında çıkan hattı başkasına verenler için yeni bir dönem başlıyor. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) yaptığı açıklamada “açık hat” kullanan kullanıcılar için son tarihin 1 Ekim olduğunu hatırlattı. Yapılan sorgulama 700 binden fazla kişinin başkasının hattını kullandığı ya da kendi adına olan hattı başkasına devrettiği tespit edildi.

iphone 5c

Bu nedenle açılan BTK sorgulama sitesinden üzerinize kayıtlı telefonları görebileceğinizi söyleyen kurum, bu durumun sorun yaratmayacağını ancak kötü niyetli kişilerin kullanımı sonucunda farklı yönlere gidebileceğini belirtti. Bu nedenle en azından üzerinize hat varsa bilmeniz gerektiği hatırlatan kurum sorgulama sitesiyle sizlere yardımcı oluyor.

Yapılan bu uygulamanın kontörlü hatlar üzerinde etkisinin daha büyük olduğunu hatırlatan kurum, şuan ki mobil kullanıcılarının %60 civarında kontörlü hat kullandıklarını belirtti.

Adınıza Başka Hat Var mı Sorgulamak İçin Tıklayın

Tüm bu düzenlemelerin ve uygulamanın amacı gayet açık, telefon bayilerinden bazıları hat açtırmak için gerekli olan belgeleri ve evrakları kullanıp kullanıcın haberi olmadan art niyetli kişilere yeni hatlar temin edebiliyor. Bu durumdan haberi olmayan kullanıcı da istemeden suça ortak edilebiliyor. Bu zorluklarla karşılaşmamak adına mutlaka BTK’nın sitesinin ziyaret ederek üzerinizdeki hatları kontrol ediniz.

Adıma Kaç Tane Hat Var, Üstüme Kayıtlı Cep Telefonu Hatları Sorgulama İçin Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

5 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.