Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Personel Alımı 2014

2014 Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Personel Alımı Ne Zaman Başvuru Şartları, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Personel Alımı Yapacak …

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevlerinden yeni bir duyuru geldi. Kurum 219 tane personel alımı gerçekleştirecek. Bu alımlar için başvuru bildirme tarihi 09-24 Aralık’tır.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında hizmet verilmesi amacıyla 9 ve 5 dereceli kadrolara sözlü sınava tabii tutarak 135 tane psikolog, 64 tane sosyal çalışmacı, 6 tane gıda mühendisi, 2 tane çevre mühendisi, 2 tane tekstil mühendisi, 1 tane deri mühendisi, 2 tane ziraat mühendisi, 2 tane veteriner ve 5 tane diyetisyen alımı gerçekleştirecektir.

ceza ve tevkifevleri

Gerçekleştirilecek sözlü sınava, 2012 KPSS LİSANS sınavına girmiş ve  KPSSP3 puan türünden elde edilen en yüksek puandan davet gönderilmeye başlanacak. Bakanlık tarafından belirlenen kadro sayısının 5 katı yani bu bağlamda 675 tane psikolog, 320 tane sosyal çalışmacı, 30 tane gıda mühendisi, 10 tane çevre mühendisi, 10 tane tekstil mühendisi, 5 tane deri mühendisi, 10 tane ziraat mühendisi, 10 tane veteriner ve 25 tane diyetisyeni sözlü sınava davet edecektir.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Personel Alımı Başvuru Şartları

Başvurular için adaylarda istenilen özellikler ;

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesi kapsamında aranılan niteliklerin bulunması,

Eğitim şartları;

Veteriner kadrosuna müracaat edecek kişilerin veterinerlik lisans bölümünden mezun olması şarttır.

Diyetisyen kadrosuna müracaat edecek kişilerin beslenme ve diyetetik lisans bölümünden mezun olması şarttır.

Psikolog kadrosuna müracaat edecek kişilerin psikoloji lisans bölümünden mezun olması şarttır.

Sosyal çalışmacı kadrosuna müracaat edecek kişilerin sosyal hizmet lisans bölümünden mezun olması şarttır.

Mühendis kadrosuna müracaat edecek kişilerin aranılan mühendislik bölümlerinin lisans derecesinden mezun olması şarttır.

Deri mühendisliği kadrosuna müracaat edecek kişilerin ziraat fakültelerinin deri teknolojisi yada mühendislik fakültelerinin deri mühendisliği lisans bölümünden mezun olması şarttır.

Güvenlik kontrolü ve arşiv araştırmasından temiz sonucu almak,

Görevini sürekli gerçekleştirmesine mani oluşturacak akıl hastalığı yada bedensel özür taşımadığını, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, yüzünde belli bir iz, organ eksikliği, kekemelik ve bu gibi hastalıklardan herhangi birini taşımamak gereklidir.

Bu durumlar Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından bölge hastaneleri adı altında saptanılan Sağlık Bakanlığına ait tam teşekküllü Devlet hastanelerinden elde edilecek sağlık kurulu raporu ile ispatlanmalıdır. Sağlık kurulu raporu başvuru için şart değildir. Ancak sözlü sınavdan başarı elde eden kişilerden arzu edilecektir.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Personel Alımı Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Başvuru Biçimi;

Başvurular; 09 Aralık 2013 tarihinden itibaren kabul edilecek ve başvuru süreci 24 Aralık 2013 Salı günü mesai bitiminde sonlanacaktır. Başvurular bizzat yada en son başvuru tarihinde aşağıda belirttiğimiz adreslere posta yada kargo yolu ile iletilmelidir.

Başvuru bildirecek kişilerin başvuru süresi içinde istenen belgeleri şu adrese göndermeleri gereklidir;  Adalet Bakanlığı Gazi Ek Binası (HSYK Binası) Kat:11 Büro: 1114 Konya Yolu No: 70 Beşevler/ANKARA

Posta gönderiminde oluşacak gecikmeler göz önünde bulundurulmalıdır. Çünkü bu tarihin ardından ulaşacak belgelerde herhangi bir bahane kabul edilmeyecektir.

Başvuru için gerekli evraklar;

Resimli kimlik belgesi (nüfus cüzdanı veya pasaport) fotokopisi

Başvuru Formu

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu

Öğrenim durumlarını belgeleyen belge ve bu belgenin noter onaylı sureti ya da kurumdan verilen onaylı örneği

KPSS sonuç çıktısı,

Şuanda kamu kurumlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında hizmet verenlerin bağlı bulundukları kurumdan alacakları hizmet belgesi,

Resimli kısa özgeçmiş.

Sözlü Sınav şu şekilde yapılacaktır;

Sözlü sınava tabii olacak kişilerin isimleri ve sözlü sınava girecekleri tarih Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne ait resmi web adresi olan (www.cte.adalet.gov.tr) duyurulacaktır.

Sözlü sınav ise;  Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Ankara Eğitim Merkezi Müdürlüğünde (Dr. Besim Ömer Cad. No.:61 Keçiören/ANKARA) gerçekleştirilecektir.

Sözlü sınava 2012 KPSS LİSANS sınavına giren ve  KPSSP3 puan türünden en yüksek puan elde edenden başlamak üzere kişiler davet edilecektir. Kadro sayılarının 5 katı kadar aday davet edilecektir. Son sırada bulunan aday ile o adayla aynı puanı elde eden adaylar da sözlü sınava davet edilecektir.

Sözlü sınava davet edilen kişilerin sınava gelirken yanlarında resimli bir kimlik belgesini getirmelidir.

Sözlü sınavda sorulacak sınavlar şu derslerden gelecektir ;

Kişinin atanmak için başvurduğu bölümle ilişkili mesleki bilgiden 40 puanlık,

Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi dersinden 20 puanlık,

Genel kültür’den 20 puanlık,

Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneğinden 20 puanlık,

Toplamda 100 puan üzerinden değerlendirme yapılacaktır.

Kişinin atanmak istediği kadroya ilişkin mesleki bilgi saptanılacak olup bu alandan kişiye bir veya birkaç soru sorulacaktır.

Adayların sözlü sınavda başarılı sayılması için; 100 puan üzerinden 70 puan elde etmeleri gereklidir.

Sözlü sınav sonucu başarı elde edenler, merkezi sınav ve sözlü sınavda elde ettikleri puan listeleri Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne ait www.cte.adalet.gov.tr adresinde kamuyoyuna duyurulacaktır. Bunun haricinde kişilere herhangi bir belge gönderilemeyecektir.

2014 Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Personel Alımı Hakkında Sorularınızı Aşağıdan Hemen Aktarabilirsiniz.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.