Açık Öğretim Öğrencilerine Müjde

Binlerce açık öğretim öğrencisini yakından ilgilendiren müjde Anadolu üniversitesi Rektörü Naci Gündoğan tarafından verildi. Yapılan açıklamaya göre kayıt yaptıran öğrencilerin ödeme yapabilmeleri için artık bankaya gitmelerine gerek kalmayacak. Bu öğrenciler istedikleri halde bilgisayar ve cep telefonu üzerinden kredi kartları ile ödeme yapabilecek. Bu uygulama yeni eğitim öğretim döneminde Açık öğretim, İktisat ve İşletme Fakültesi öğrencilerine büyük kolaylık sağlamış olacak.

Prof. Dr. Gündoğan, yeni eğitim ve öğretim döneminde kayıt yaptırmış olan öğrencilerin öğrenim gideri ve katkı payı ücretlerini kredi kartları ile yapabileceklerini açıkladı. Daha önceden telefon ya da internet bankacılığı ile ödemelerini yapan öğrencilerin bundan sonra işlerinin daha da kolay olduğunu söyledi. Öğrenciler bundan sonra https://kayit.anadolu.edu.tr/ web sayfasına girerek buradan kredi kartları ile online ödeme gerçekleştirebilecek. Böylece öğrencilerin bankalara giderek uzun kuyruklar beklemelerine de gerek kalmayacak.

Yalnız bu durumda öğrencilerin dikkat etmesi gereken bir durum da mevcut. Açık öğretim öğrencileri kredi kartları ile yapacakları ödemelerini son gün gerçekleştiremeyecek.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.