Açık Öğretim Fakültesi Kayıtları Ne Zaman

Üniversite sonuçlarının açıklanmasının ardından herhangi bir yükseköğretim programına yerleşemeyen adayların şimdi en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi Açık Öğretim Fakültesi kayıtlarının ne zaman yapılacağı.

Belirlenen takvime göre 2016-2017 yılı AÖF kayıtları 31 Temmuz-8 Eylül 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu kayıtlar iki aşamalı olarak gerçekleşmektedir. İlk aşama internetten yapılacak olan başvurular, ikinci aşama ise Açık öğretim bürolarından yapılacak olan kayıtlardır. İnternet üzerinden başvuru yaptıktan sonra açık öğretim bürolarına kayıt yaptırmayan adayların kayıtları gerçekleştirilmeyecek, adaylar bu durumda herhangi bir hak iddia edemeyeceklerdir.

2016-2017 Öğretim Yılı İçin Planlanan İnternet Başvuru ve Kayıt Tarihleri Ne Zaman?

AÖF İnternet Başvuru Tarihi – 31 Ağustos 2015 Pazartesi – 08 Eylül 2015 Salı

AÖF Bürosundan Kayıt Tarihi – 31 Ağustos

2015 Pazartesi – 07 Eylül 2015 Pazartesi

AÖF Bürosunun Mazeretli Kayıt Tarihi – 08 Eylül 2015 Salı olarak belirlenmiştir. Adaylar Bu tarihte http://kayit.anadolu.edu.tr adresine girerek ana sayfadaki “ÖSYS Yeni Kayıt” bağlantısı aracılığıyla kayıtlarını gerçekleştireceklerdir. Adayların yapmış oldukları işlemleri gösteren tüm belgeleri açık öğretim bürolarına teslim etmeleri gereklidir. Kayıt için ödeme, kayıt yapmak ya da çıktı almak yeterli değildir.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.