9 Eylül 2013 Öğretmen Atama Sonuçları

Öğretmen atama sonuçları bugün açıklanıyor. Atama.meb.gov.tr tarafından ilk atama sonuçlarını öğretmenler saat 11:00’den itibaren öğrenebileceklerdir.Binlerce öğretmen adayı 2013 Eylül ayı öğretmen atama sonuçlarını bekliyor. Okulların açılmasına çok az bir süre kalmasına rağmen öğretmen atama sonuçları henüz açıklanmadı. Bu yıl Eylül ayı öğretmen atamaları 87 branştan olacak olup binlerce öğrenciyi de öğretmenlerine kavuşturacak. Atamalar için gereken şartlar kpss 10 ve kpss 121 puan türü olacak. Başvurular ve atamalar ile ilgili tüm soruların cevaplarına http://ikgm.meb.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

meb

Kadrolu öğretmen ilk atama başvuruları 2-6 Eylül tarihleri arasında olmuştu.

Öğretmen Atama Sonuçları İçin Tıklayın

Yapılacak atamalara aday öğretmenler de başvuracak olup  başvurular internet üzerinden yapılmış ve yapılan tercihler il milli eğitim müdürlüklerince onaylanmıştı.  Eylül atamalarının 39 bin 432’si ilk atama,400’ü kurumlar arası atama ve 168’i ise milli sporcuların ataması şeklinde gerçekleşecektir. Tercih sonuçları 9-10 Eylül’de belli olacak olup ,atanan öğretmenler atama tebligatlarını beklemeden atandıkları yere gidip görevlerine başlayacaklardır.

Öğretmen Atama Sonuçları İle İlgili Duyurular İçin Tıklayın

Atanacak branşlar arasında en fazla kadroya sahip olan alan 5 bin 34 kadro ile İngilizce Öğretmenliği olmuştur. Diğer branş atama kontenjanları ise şu şekildedir: Türkçe öğretmenliği alanında 3 bin 89, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği alanında 3 bin 953, rehber öğretmenlik alanında 2 bin 628, ilköğretim matematik öğretmenliği alanında 3 bin 582, fen bilimleri/fen ve teknoloji öğretmenliği alanında 2 bin 736, Türk dili ve edebiyatı öğretmenliği alanında 2 bin 470, matematik öğretmenliği alanında bin 979, sınıf öğretmenliği alanında bin 835, okul öncesi öğretmenliği alanında ise bin 809 öğretmen atanacaktır.

Öğretmen Atama Sonuçları İle İlgili Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

3 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.