9. 10. 11. Sınıf PYBS Soruları ve Cevapları 2017 Bursluluk Sınavı Yorumları

9. 10. 11. Sınıf PYBS soruları ve cevapları sizlerin yorumları ile birlikte sayfamızda. Bugün yapılan PYBS sınavı oturumu sona erdi ve şimdi ise sonuçların açıklanması için geri sayım başladı. Peki 10. Sınıf PYBS soruları nasıldı zor mu kolay mı diye soracak olursak, sınav sorularının zor olduğundan yakınan öğrenci sayısı oldukça çok fazla. Peki geçen yıla göre daha mı zordu sınav dediğimizde ise sorumuzun yanıt evet olarak geri dönüyor. 2017 yılı Lise 1 2 3 PYBS sınavı zor bir sınav olduğu istatistikleri ortaya koymakta.

5, 6, 7, 9, 10, 11 inci sınıf öğrencilerinin katıldığı PYBS sınavı yurt içinde ve yurt dışında bir merkezde yapılarak sınav süreci geçmiş oldu, şimdi ise gözler sınav sonucu ne zaman açıklanacak sorusunun cevabını aramakta, MEB tarafından verilen tarihe göre lise düzeyi 9. 10. 11 . Sınıf PYBS sınav sonuçları 15 Temmuz tarihinde açıklanacak.

Tercih konusunda ise ailelere çok büyük önemli iş düşmekte, çocuklarına en doğru tercihi yapmaları konusunda yardımcı olacak kişiler en başta ailelerdir, bu yüzden kendileri tercih konusunda yeterli bilgiye sahip değilse gerekli yerlerden okulların rehberlik eden bölümlerinden bilgi alarak isabetli bir tercih yapmaları gerekmektedir, 9. Sınıf PYBS Soruları Bursluluk sınavı 10. Sınıf PYBS soruları ve 11. Sınıf PYBS soruları bu sayfada.

Bir diğer önemli konu ise çocuklarına tercih konusunda baskı yapmaları, ailelerin istediği okula çocuklar gitmek zorunda değil sadece doğru tercih yapmaları konusunda yardımcı olmaları çok önelidir.

9. 10. 11. Sınıf PYBS sınav soruları ve cevapları açıklandığında sayfamız tarafından sizlere aktaracağız.

10.06.2017 Tarihinde Yapılan Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı Soru ve Cevapları Açıklandı.

9. 10. 11. Sınıf A Kitapçığı Soruları ve Cevap Anahtarı İçin Tıklayınız.

9. 10. 11. Sınıf B Kitapçığı Soruları ve Cevap Anahtarı İçin Tıklayınız.

2017 PYBS Bursluluk Sınavı Soruları Tüm Sınıflar İçin Tıkla

2017 Lise 9. 10. 11. Sınıf PYBS Bursluluk Sınavı Soruları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Hemen Aşağıdan Yazabilirsiniz.

86 yorum

  1. arkadaşlar 9. sınıf bursluluk sınavı soruları ne zaman açıklanacak ya bir de sınav zordu değil mi ben kazanır mıyım acaba kaç puan lazım öğretmen çocuğuyum yorum lütfen

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.