8 Aralık Ehliyet Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

8 Aralık Ehliyet sınav sonuçları hangi tarihte açıklanacağı halen bilinmiyor. Ehliyet sınav sonuçları MEB’in yaptığı bu sınav 8 Aralık 2013 tarihinde gerçekleşmişti. Sınav adayları rahatlatacak derecede kolaydı. Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, yalnız adaylar sınavın açıklanma aşamasında strese girmekteler. Çünkü ösym ‘nin yaptığı sınavlar bir haftada açıklanıyor. Ancak ehliyet sınavları için bu süre oldukça uzuyor.

Ehliyet sınav sonuçları 2013 ve 8 Aralık ehliyet sınav sonuçları MEB tarafından açıklanacak, sonuçlara eokul-meb.com’dan ulaşabilirsiniz.

Bu sınavın ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacağı MEB’in sitesinde yer alan MTSAS uygulama ajandasında belirtilmiş. Bu ajandaya bakılırsa 8 Aralık’ta gerçekleşen ehliyet sınav sonuçları 18 Aralık’ta adaylara duyurulacağı yer alıyordu. Nitekim takvimde belirtildiği gibi en geç çarşamba günü yani 18 Aralık’ta ehliyet sınav sonuçları açıklanmış olacaktır. Bildiğiniz üzere ehliyet sınavı tarihi değişmişti, ancak her ehliyet sınavı ile ehliyet sınav sonuçları arasında 10 günlük bir süre var dolayısıyla en geç 18 Aralık’ta açıklanmış olacaktır.

ehliyet ücreti

Bu bilgiye ek olarak da şunu belirtmek isterim ki 2014’e girmeden evvel lise mezunu ve ehliyet almayı arzulayan kişiler ellerini çabuk tutsun ve aşağıdaki takvime göre başvurularını yapsınlar.

8 Aralık Ehliyet Sınav Sonuçları İçin Tıklayın

8 Aralık 2013 tarihinde gerçekleştirilen  Ehliyet sınavı sonuçları bugün yani 18 Aralık da açıklandı. Bu sınavın ardından yeni bir sınav 14 Aralık 2013’de gerçekleştirilecek.  Bu belirtilen sınava 96 doğumlu ve ay gün sayısı tamamlanmış kişiler başvurabilecek. Yalnızca bu kişilerin alabileceği sınıflar; A2 ve H sınıfı ehliyetlerdir. 1995 doğumlu ve gün ay sürelerini tamamlamış kişiler ise ekstra olarak B sınıfı ehliyet için sınava başvurma hakları mevcuttur. 1991 doğumlular ise yukarıdaki belgelere ek olarak ağır vasıta yani c-d-e sürücü belgeleri için başvuru yapabilirler.

Bir gencin ilk hedefi reşit olup ehliyetini eline alarak araba sürmektir. Bu nedenle gençlerimiz eğitilmeli ve trafik canavarlığının önüne geçilmelidir. Bu bağlamda hem sınavlar hemde direksiyon eğitimleri oldukça zorlaştı. Artık her elini sallayan ehliyet sahibi olamayacak.

Sürücü Belgesi Sınıfları

• A1 Motorlu Bisiklet
• A2 Motosiklet
• B Otomobil, Minibüs, Kamyonet
• C Kamyon
• D Çekici
• E Otobüs
• F Lastik Tekerlekli Traktör
• G İş Makinesi Türünden Motorlu Araçlar
• H Hasta ve Sakatların Kullanabilecekleri Özel Tertibatlı Motosiklet veya Otomobiller

8 Aralık Ehliyet Sınav Sonuçları Hakkında Düşüncelerinizi ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.