Komşuluk İle İlgili Kompozisyon

Günümüzde Türk toplumu olarak biz Türkler komşuluk olgusuna büyük önem veririz. Çünkü komşularımız hayatımızın her alanında ve her anında yanımızdadır ve onlar iyi günde de kötü günde de bizleri yalnız bırakmazlar ve başımız sıkıştığında ailemizden önce bize onlar ulaşırlar.

Türklerde komşuluğa verilen önemi anlatmak için günlük hayatta bir çok atasözleri ve deyimler kullanılmaktadır ki bu atasözleri ve deyimlerin de ne kadar çok olduğuna bakıldığında komşuluk kavramının önemi bir kez daha gözlere çarpmaktadır. Mesela; “Komşu komşunun külüne muhtaçtır” , “Ev alma komşu al” , “Komşuda pişer bize de düşer” gibi atasözleri de bu komşuluk kavramını en iyi açıklayan atasözlerinden sadece bir kaçıdır.

İnsanların belki de ailesinden, dostlarından sonra en büyük serveti komşularıdır. Çünkü edinilmiş iyi komşular her an her saniye bize destek olabilirler ve yardımlarını hiç bir zaman esirgemezler. Kötü komşuları olan insanlar ise oldukça şanssızdır. Çünkü ne destek verirler ne de yardımcı olurlar bu nedenle de hayatımız boyunca iyi bir insan olup iyi insanlarla komşuluk etmeye ve iyi komşular kazanmaya özen göstermeliyiz.

Komşuluk İle İlgili Kompozisyonlar İçin Yorumlarınızı Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.