6 Nisan 2014 YDS Saat Kaçta Başlıyor Kaç Dakika Sürecek

6 Nisan 2014 YDS Saat Kaçta Başlıyor Kaç Dakika Sürecek hakkında bilgi kısaca.

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı yani kısaca YDS 6 Nisan pazar günü gerçekleştirilecek.

Almanca, Arapça, Bulgarca, Çince, Danimarkaca (Danish Dili), Ermenice, Farsça, Fransızca, Gürcüce, Hollandaca (Dutch Dili), İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Ukraynaca (Ukraince) ve Yunanca dillerini içeren YDS İlkbahar Dönemi Sınavı’nda isteyenler istediği sınava girme seçeneğine sahip.

https://ais.osym.gov.tr adresinden adaylar T.C. kimlik no ve şifre sorgusu ile girişlerini yapıp sınav giriş belgelerini görebilirler. Bunun bir çıktısını alıp sınav günü yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Adayların sınava nerede girecekleri, (hangi merkez, bina ve salonda girecekleri) ile adayın fotoğrafı bu belgede yer almaktadır. Dolayısıyla çıktı alınırken fotoğrafın görünür halde olmasına dikkat edilmelidir. Belgenin çıktısı renkli veya siyah-beyaz olabilmektedir.

Onaylı ve fotoğraflı kimliklerini de yanlarında bulundurması gereken adayların bu belgeleri pasaport, nüfus cüzdanı, zorunlu askerlik görevini gösteren belge, hükümlü veya tutuklu olduğuna dair fotoğraflı belge, izin alınarak Türk vatandaşlığından ayrıldığına dair belge olabilir. Sınava giriş için geçerli sayılmayacak belgeler ise mesleki kimlik kartları ile sürücü belgeleri ve bunların dışında kalan diğer belgeler.

Geçerli olarak sayılacak belgelerden de pasaportların süresinin geçerli olması gerekiyor. Soğuk damgası ve güncel fotoğrafı olmayan nüfus cüzdanları da kabul edilmeyecek.

Adaylar bu belgeler dışında sınav binasına herhangi bir şey sokamayacak. Emanet sistemi de olmadığından adayların sınava yanlarında sadece bu belgelerle gelmesi gerekmektedir.

150 dakika sürecek olan sınav sabah saat 09.30’da başlayacak.

2014_yds_ne_zaman_2014_yds_basvuru_ve_sinav_tarihleri_h114750

2014 YDS Ne Zaman Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.