4/C’lilerin 2014 Aylık Maaşları Net

4/C’lillerin aylık net maaşı nedir, 2014 4C maaşları ne kadar yeni yılın gelmesiyle 4C’ye tabi çalışanların maaşları ve yeni zam miktarı belli oldu.

Kamu kurum ve kuruluşlarında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/C maddesi dahilinde alınan personelin aylık ücretlerine yeni yıldan itibaren uygulanacak zam ve aile yardımları belirlendi.
2014 Yılı Aylık Net Ücretleri

4/C personelin ücretleri kişilerin eğitim seviyelerine bakılarak saptandı. Bekar veya evli olup da eşi çalışan ve çocuğu olmayan bir personelin eğitim seviyesine 2014 yılında alabileceği aylık net ücret şöyledir;

Çocuk sayısı ve eşin çalışmamasına göre ayarlanan ödemeler ise şöyledir;

4-C personeli evli ve eşi çalışmıyor ise, eşi için aile yardımından ve asgari geçim indiriminden çokça faydalanacaktır.

4/C personel, çocuk başına aile yardımından faydalanır ve buna ek olarak   asgari geçim indiriminden de çocukları oranında yararlanır.

Personelin eşinin çalışmaması ve çocuk sayısı durumuna göre alabileceği ücretler şu şekildedir;

Ayrıca 72 aylık ve daha küçük çocuğu olan kişilere ise aileme yardımı iki kat ödenir. Yani her küçük çocuk için aşağıdaki tabloda belirtilen rakamlara 19,20 TL eklenmelidir.

Asgari geçim indirimi ise; asgari ücrete %3 zam şeklinde hesaplanmıştır.

2013 yılsonu çıkacak enflasyon oranından doğan enflasyon farkı için ise zam yapılır ve buda rakamları değiştirir.

Gelir Vergisi oranı ise rakamlara %15 olarak uygulanmıştır. Dönem içerisinde üst vergi dilimlerine girilirse ücretler düşer.

4c Maaş Miktarı 2014 Hakkında Yorum ve Eleştirilerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz.

3 yorum

  1. Çocuklar için 72 aylık ve daha küçük çocuğu olan kişilere aile yardımının iki kat ödeneceği nerede yazıyor? BKK da böyle bir hüküm yok? O dediğiniz 657 ye tabi diğer personel içindir. Yanlışım varsa düzeltiniz.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.