40 Bin Öğretmen Ataması Yeterli Değil 100 Bin Atama Olmalı

Maalesef 40 Bin Öğretmen Ataması Yeterli Değil 100 Bin Atama Olmalı

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın 40 bin öğretmen ataması için “Meclis’in 28 Ağustos’ta yapacağı olağanüstü toplantıda bir ek gündem maddesiyle gerekli yasal düzenleme yapılabilir” açıklamasına CHP’den destek geldi. CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, “Destek veririz ama 40 bin değil 100 bin öğretmen olmalı. Gelin bunu böyle getirelim ve onaylayalım” dedi.

Milli eğitim Bakanı Nabi Avcı, “Yeni atanacak 40 bin öğretmen adayının mağdur olmaması ve eğitim öğretimin aksamadan yürümesi için Meclis’in 28 Ağustos’ta yapacağı olağanüstü toplantıda bir ek gündem maddesiyle gerekli yasal düzenleme yapılabilir” demişti. Bakan Avcı, “Öğretmen atamalarına ilişkin takvimin planlandığı şekilde yürümesi, yeni atanacak 40 bin öğretmen adayının mağdur olmaması ve eğitim öğretimin aksamadan yürümesi için Meclis’in 28 Ağustos’ta yapacağı olağanüstü toplantıda bir ek gündem maddesiyle gerekli yasal düzenleme yapılabilir. Muhalefet partilerinin de bu konuda gereken hassasiyeti göstereceklerini umuyorum” diye konuşmuştu.

Nabi Avcı’ya CHP’den destek geldi. CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi, “Biz CHP olarak öğretmen ataması istiyoruz. Getirsinler öneriyi bakarız” dedi. AKP ve CHP uzlaşırsa, 28 Ağustos’ta Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı yemini için açılacak olan TBMM, öğretmen atamaları için de çalışacak.

1 yorum

  1. sayın bakanım ve chp grup başkanı gerçekten çok ihtiyacımız var 100 bin öğretmen atamasına biz okulönceciler olarak 10 bin atama istiyoruz okuyup işsiz kalmak bizleri çok bunalttı çok düşük maaşlara 500 tl gibi bakıcılık yapıyoruz lütfen sayın cumhur başkanım sizdende destek bekliyoruz

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.