40 Bin Öğretmen Ataması Ağustosta Yapılacak

40 bin öğretmen ataması ağustosta yapılacak hakkında bilgi kısaca

TBMM Başkanlığı’na sunulan 40 bin öğretmen kadrosu açılması doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı ile bu kararnamede değişiklik yapılması isteniyor.

Tasarıda yer alan önerilere göre öğretmen unvanlı kadrolardan 35 binine ve Bakanlığa ait diğer hizmet sınıfı kadrolarından bin tanesine 2014 yılı Merkezi yönetim Bütçe Kanunu kapsamında gerçekleştirilen atamaların dışında 31 Aralık 2014 tarihine kadar yeni bir atama gerçekleştirilmesi talep ediliyor.

Tasarının gerekçesi olarak son yıllarda yapılan 60 bin öğretmen atamasının öğretmen kadrolarının boşta olanlarının çoğunu doldurduğu ve buna rağmen 6 bin 110 adet boş kadro kaldığı, ilerde yapılacak atamaları karşılayabilecek yeterli boş öğretmen kadrosunun var olmadığı belirtilmiştir.

Bu gerekçelerden dolayı ağustos ayı içinde yapılması planlanan 40 bin öğretmen ataması ve gelecekte yapılabilecek atamalar için yeterli kadro bulunmamaktadır. Bu nedenle 40 bin öğretmen kadrosu ihdas edilmesi ve 2014 yılında atanacak öğretmenler için 35 bin ve diğer hizmet sınıflarında kullanılmak üzere toplam 36 bin kadroya kullanım izni verilmesine ihtiyaç duyulmaktadır.

40 Bin Öğretmen Ataması Ağustosta Yapılacak Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.