4-C’lilere Ne Zaman Kadro Verilecek

Mağduriyet sona mı eriyor …. 4-C’liler kadroya geçecek mi, 4-C’liler kadroya ne zaman geçecek 

Senelerdir 4-C kapsamında görev yapan memurların beklediği müjde Faruk Çelik’ten geldi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen son Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantısında 4-C’lilerin yıllardır beklediği konuda anlaşmaya varıldığı müjdesini bildirdi.

4c memur

Kamu-Sen, Memur-Sen ve KESK yetkililerinin de hazır bulunduğu toplantıda, 2005 yılının ardından göreve getirilenlere derece hakkının sunulması, sicil affı, emeklilerin banka promosyonu sorunu ve emekli ikramiyesinde 30 sene kısıtının artık geçerli olmaması konuları görüşüldü.

Toplantıdaki yetkililer, 4-C kapsamında görevde bulunana kişilere kadro verilmesi hususunda anlaştı. Ancak 10 gün içinde bir kez daha konuyu ele alma kararıyla toplantı sona erdi. Bakan Çelik, görüşülen emeklilerin banka promosyonu sorununa ise kamu bankalarının bu hususta tek başına yetmediği ve özel bankaların da bu işlevi sunması gerektiği yanıtını verdi.

Toplantıda uzlaşılan konu 4-C’lilere kadro verilmesi için kesin bir tarih belirtilmedi. Ancak en kıs zamanda netliğe kavuşturulacağı belirtildi.

Sizce 4C’liler Kadroya Alınmalı mı ? Yorumlarınızı ve Taleplerinizi Aşağıdan Hemen yazabilirsiniz.

3 yorum

  1. sayın başbakanımıza soralım varmı acaba eşimden ayrılmak üzreyim sayın başkanım ahmet davut oglu sayın bakanım faruk sizler büyüklerimissiniz önce allah sora siz her şeye care bulunuyo fakat 4c diyince akan sular duruluyo nedenini sormayın onun adı 4c li farkımız bu yuvam yıkıldıkdan sonra kadro boş hayatda boş kararı siz verin teşekür ederim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.