4. 5. 6. 7. 8. Sınıf Yazılı Soruları ve Cevapları 2017

Yeni eğitim öğretim yılı yazılı soruları ve cevapları e okul sitemizde yayınlanmaya başladı. Birçok öğrenci nasıl çalışacağını bilmediğinden dolayı ders çalışmaktan kaçar. Hatta bazı insanlara ders çalışmak sanki çok zor bir eylemmiş gibi görülerek konusu açıldığında dahi sıkıntı verir. Bu durumun yaşanmaması adına sizler için düzenlemiş olduğumuz bu Verimli Ders Nasıl Çalışılır adlı yazımıza bir göz atmanızda fayda olacağını bilmenizi isteriz.  4. 5. 6. 7. 8. sınıf yazılı soruları ve cevapları indir yükle MEB ile uyumlu yeni sınav soruları sizler için hazırlandı.

Verimli bir ders çalışmak için öncelikle önyargılarımızdan kurtulmamız gereklidir. Bu önyargılardan kurtulduktan sonra bahsedeceğimiz birkaç adımı gerçekleştirerek ders çalışmanın hiç de zor bir eylem olmadığını fark edeceksiniz. Hatta bir zaman sonra severek ders çalıştığınızı görür gibiyiz.

Sayfamızda Türkçe, Fen Bilimleri, Matematik, İngilizce, Sosyal Bilgiler, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi yazılı soruları yer almaktadır. Her bir dersin her bir yazılısı için tam 10 farklı örnek yazılı sınavı ekledik. Böylelikle tek bir örnek üzerinden hareket etmek yerine tüm yazılı sorularını göz önüne almanız hedeflendi.

Ortaokul Tüm Sınıflar Yazılı Soruları

4. Sınıf Yazılı Soruları İçin Tıkla (2016 2017)

5. Sınıf Yazılı Soruları İçin Tıkla (2016 2017)

6. Sınıf Yazılı Soruları İçin Tıkla (2016 2017)

7. Sınıf Yazılı Soruları İçin Tıkla (2016 2017)

8. Sınıf Yazılı Soruları İçin Tıkla (2016 2017)

Bir öğrencinin ilk başta derslerini iyi takip etmesi gerekmektedir. Okulda öğretmeni bir konuyu anlatırken onu iyi dinlemeli ve önemli olarak bahsettiği yerleri not etmemiz gerekmektedir. Takıldığımız yerlerde ise öğretmene soru sormaktan çekinmemeliyiz. Öğretmen sorularınızı cevaplayarak konuyu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Fakat anlamadığınız yeri öğretmeninize sormadığınız zaman hem o konuyu kaçırmış oluyorsunuz hem de devamındaki konulara adapte olmanız zorlaşıyor.

Yazılı Soruları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

42 yorum

  1. Bence en güzel site bu site başka siteye giren maldır başka bişey demiyorum ve burdan cevaplara baktım için öğretmen ders notuma 100 verdi bence bu çok mutluluk verici birşey ve şuan çok mutluyum karnemde taktir bekliyorum

  2. test yani çoktan seçmeli sorular biraz zor gibi olmuş ama beğendim, çalışmalarınızda başarılar dilerim. ben öğretmenim , ilk defa yazılı yapacağım için sizin soruları kullanacağım.

  3. yazılı soruları indirmesiz olsaydı daha güzel olurdu ama çok beğendiğimi itiraf edeyim. ben ki Türkçeyi çok doğru kullanan ve iyi konuşan bir öğrenci olarak, Türkçe sorularının hoşuma gittiğini söyleyebilirim.

  4. yazılı sorularını hepsini beğendim. bu arada benim gerçek adım soyadım çağatay ulusoy fake değilim. bütün kızlar okulda hayran bana. derslerim de hepsi yüksek. kıskanmayın yaniiii :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.