35 Bin Şehit Yakını Memur Alımı Yapılacak

35 Bin Şehit Yakını Memur Alımı Yapılacak hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam Anadolu Ajansına yaptığı açıklamalarda terör ile mücadelede kamu kurumlarında eleman alamı ile ilgili yönetmeliğin resmi gazete yayınlandığını ve uygulanmaya başlandığını açıkladı.

Yönetmeliğin şehit ve gazi yakınları, gaziler, vazife ve savaş malülleri, terör kurbanlarına yönelik olduğunu söyleyen İslam sözlerini şöyle sürdürdü;

“Hazırlıklara çok yakında başlayacağız, 2015 senesine dek 35 bin sayıda hak sahibini kamu kurumlarında iş sahibi yapacağız. Hak sahibi olduğunun farkında olanlara bakanlığa direk olarak başvurma mecburiyetinde değiller. İl müdürlüklerine başvuru yaparak işlemleri tamamlayabilirler. Başvuruların alınmasından sonra, başvuruda bulunanların hangilerinin hak sahibi olacağını veya nasıl yerleştirme olacağını zamanla açıklayacağız. Bu çalışma sonuçlandığı an atamalar başlayacak ve 2015 yılına kadar yerleştirmeler bitmiş olacak.” dedi.

Şehit ve gazi yakınları, gaziler, vazife ve savaş malülleri, terör kurbanları yurttaşların kamu kurumlarında işe başlamalarında başka bir şart gerekmeyeceğini söyleyen İslam şöyle devam etti;

” Bu insanlar bir haktan yararlanacak, şehir ve gazi yakınlarının ise iki hakkı olacak. Şehir ve gazilerin eğer eşleri ve çocukları varsa hak devretme gibi bir durum var. Buna ek olarak da ebeveynler, kardeşler gibi aile üyelerinden biri de hak sahibi olacak. Aile içinde toplamda 2 hak mevcut. Vazifede malülleri için ise hak 1 tane.

İslam, çalışma ile alakalı olarak terörden mağdur olmuşları, savaştan çıkanları kamu kurumlarına alarak ilk kez faydalanacaklarını söyledi.

indir (1)

35 bin kişi kamuya alınacak hakkında yorum yapabilirsiniz. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.