31 Aralık Okullar Tatil mi? Yarım Gün mü Olacak

Memurlar ve öğrenciler dikkat 31 Aralık 2014 Çarşamba günü okullar tatil mi, birçok öğrenci bu sorunun cevabını arıyor. Sevgili Öğrenciler, 31 Aralık tatil mi değil mi bu sorunun cevabını uzakta aramaya gerek yok, tatil değil. Çünkü Türkiye’de bugünün tatil olmasını gerektirecek bir durum yok. Sevgili öğrencilerimize bu hususta resmî bilgileri veriyoruz. Çocuklar, yılbaşı 1 Ocak Perşembe gününe denk geliyor, haliyle tatil olacak. Ancak 31 Aralık Çarşamba günü okullara ve memurlara tatil değil. Bütün öğrenciler 31 Aralık 2014 Çarşamba günü normal bir şekilde okullarına gidecekler.

Yılbaşı tatili 1 gün daha uzatıldı. 31 Aralık 2014 Çarşamba okullar tatil mi diye merak ediliyordu, yılbaşı tatili kaç gün olacak. Nihayet müjdeli haber geldi. 2 Ocak Cuma günü kamu çalışanları izinli sayılacak. Böylece hafta sonu ile okullar 4 gün tatil oldu. Ancak 31 Aralık’ta tam gün okul olacak.

Başbakan Ahmet Davutoğlu Davutoğlu imzasıyla tüm kamu kuruluşlarına gönderilen yazıda, 2 Ocak Cuma günü tüm kamu personelinin idari izinli sayılacağı bildirildi.

Yazıda, kamu hizmetlerinin aksamaması için tüm tedbirlerin alınması ve gerekli personelin görevleri başında olması istendi.

Yarın yani 31 Aralık günü saat 17.00’de mesai bitiyor. 1 Ocak Perşembe günü resmi tatil.

Bugün ise, 2 Ocak Cuma gününün de tatil olduğu açıklandı.

Cumartesi- Pazar tatil günüyle birlikte yılbaşı tatili 4 güne çıkmış oldu.

31 Aralık Okullar Tatil mi?  Hayır, 31 Aralık’ta okullar tatil değil.


1 OCAK EK DERS ALINACAK MI?

Yılbaşı tatili ile ilgili eğitimcileri ilgilendiren bir husus da ek ders ücretleri. Resmi tatil günlerinden olan 1 Ocak yılbaşı tatilinde maalesef ne idarecilere ne de öğretmenlere ek ders ödemesi yapılmayacak  .

2015 YILINDAKİ RESMİ TATİL GÜNLERİ

 

2015 YILI RESMİ TATİL GÜNLERİ

TATİL GÜNÜNÜN İSMİ

SÜRE

AY

GÜN

YILBAŞI

 1. GÜN

01 OCAK

PERŞEMBE

ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

1 GÜN

23 NİSAN

PERŞEMBE

EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ*​ 1 GÜN​ 01 MAYIS​ CUMA​

ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

1 GÜN

19 MAYIS

SALI

RAMAZAN BAYRAMI AREFESi

1/2 GÜN

16 TEMMUZ

PERŞEMBE

RAMAZAN BAYRAMI

 1. GÜN

17 TEMMUZ

CUMA

RAMAZAN BAYRAMI

 1. GÜN

18 TEMMUZ

CUMARTESİ

RAMAZAN BAYRAMI

 1. GÜN

19 TEMMUZ

PAZAR

ZAFER BAYRAMI

1 GÜN

30 AĞUSTOS

PAZAR

KURBAN BAYRAMI AREFESi

1/2 GÜN

23 EYLÜL

ÇARŞAMBA

KURBAN BAYRAMI

 1. GÜN

24 EYLÜL

PERŞEMBE

KURBAN BAYRAMI

 1. GÜN

25 EYLÜL

CUMA

KURBAN BAYRAMI

 1. GÜN

26 EYLÜL

CUMARTESİ

KURBAN BAYRAMI

 1. GÜN

27 EYLÜL

PAZAR

CUMHURİYET BAYRAMI

1,5 GÜN

28 EKİM

29 EKİM

ÇARŞAMBA

PERŞEMBE

Başta da belirttiğimiz gibi 31 Aralık’ta okullar var ancak 1 ve 2 Ocak 2015’te okullar tatil. Başka söylentilere aldırmayın. Herhangi bir özel durum olmadığı müddetçe 31 Aralık 2014 Çarşamba günü tatil değil. Yine resmî kurum ve kuruluşlara da 31 Aralık tatil değildir.

 

eokul-meb.com

48 yorum

 1. bizim okulda teneffüs arası 5 dakika merdivenlerden indiğimiz gibi sınıfa tekrar gidiyoruz.Kantine bile yetişemiyoruz anca derse geç kalıyoruz o zamanda öğretmenlerden baya bi azar yiyioruz …

 2. saygılı vali bey;ben 7 sınıfa gidiyorum saat 6:00 ‘da okuldan çıkıyorum.Hava çok soğuk donuyordum .eve buz tutmuş gibi geldim .4 gün tatil yaptınız teşekkür ederiz ama fırtınada ne yapıcaz ? bare yarım gün olsun dediğim gibi fırtına bu gece başlıcak ya erken çıkalım ya da tatil olsun .lütfen!!!!!!!1

 3. sokağımızın basındakı okulu orta okul yaptınız.bızlerı 30 dk uzaklıktakı okula ğıtmek zorunda bıraktınız bız sabahcıyız bu karda fırtınada nasıl gıdıcez.bunu hic dusundunuz mu.bıde tatıl yok dıyosunuz.

 4. NOLUR YARIM GÜN OLSUN yarın okullar yarım gün olsun ya istanbul kar nedeniyle tatil bize haksızlık oluyor ALLAH’a inanıp dua ediyoruz lütfen gururumuzu bozmayın.Çoğunluk tatil istiyor değil mi sizde öğrenciydiniz size rica ediyorum.Bari yarın yarım gün tatil olsun daha hafta sonları okul olsun bari yarın yarım gün yapın ne olur dua edeceğim eğer kabul olmassa okuldan nefret edeceğim! NOLUR YARIM GÜN OLSUN !

 5. ARKADAŞLAR TAMAMEN HAKLISINIZ AMA BENCE KAR TATİLİ OLMALI.TURKİYENİN GENELINE BAKTIĞIMIZDA KAR YAĞIŞLARI ÖZELLİKLE DEVAM EDİYOR.ISTANBUL VE DİĞER İLLEDER KAR SEBEBİYLE OKULLAR TATİL OLMADI.
  GEREĞİNİ DİLERİM…
  SAYGILAR

 6. 31 Aralık gününü’de tatil yapsanız kötü mü olur ki?!
  Donuyoruz burda.
  Dışarıda kar yağıyor havalar 0 derece
  Sizde öğrenci oldunuz anlayın halimizi… -_-

 7. Vali ; lütfen kar yağışı nedeniyle bursa merkezde okulları çarşamba günü tatil etsin.Dışarıda tipi var ve kar kuvvetini arttıryor sen ne diyon yarın beyaz bir örtüyle uyancaz biz.Nolur Sesimizi duyunuz. Eğer tatil olmazsa resmi tatil olsun 1 güncükten nolcak abilerim neymiş otozbor ocok totol doğoldor totol olmoyocoktor nah olmayacak olacak işte yapın nolur be yazı yazmaktan elim ağrıdı bak

 8. lütfen meb bakanı yarın tatil olsunn okullar …
  hafta içi çok yavaş geçiyor ama hafta sonu hızlı geçiyor 3. yazılılara çalışıcak zaman olmuyou zaten ne diyebilirim zaten meb bakanı :=!

 9. Ben de arkadaş gibi zümrütevlerde oturuyorum buraya çıkan minibüsler günde bir defa çıkıyo çok mağduruz bu yüzden 31 aralığın tatil olmasını diliyoruz. SİZ DE ÖĞRENCİ OLMADINIZ MI :(

 10. Kar yağışı nedeni ile istanbul maltepe zümrütevlerden okulumza gitmekte çok zorlanıyoruz minibüsler sık çıkmıyor ve oturduğumuz mevkiiye çoğunlukla gelmiyor aşağıya inmek araç olmadan neredeyse imkansız lütfen 31 aralık 2014 tarihinde okulları ve tüm çalışanların işlerini tatil edin

 11. bize şu anda dolu gibi kar yağıyor okula gitmekte zorluk çekiyoruz lütfen okullara gidemiyoruz tatil olmasını istiyorruz bakan meb istiyenler beğensin(tatil olmasını ) allah rızası için okullar tatil olsun ben sabahçıyım okula gitmekte zorlanıyorum dimi abiler ablalar arkadaşlar .

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.