3 Bin Engelli Memur Alımı Başvuruları 2014 Başlıyor

3 Bin Engelli Memur Alımı Başvuruları 2014 Başlıyor hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Engellilere iş verilmesi konusu ile ilgili düzenlemeleri anlatan Kumbuzoğlu ”10 sene önce 5 bin 777 olarak belirlenen engelli işverim sayısı şu anda devlet memuru görevinde 35 bine ulaştı. Kamuda çalışan 10 bine yakın. Bunların içinde yarısı kadarı ilköğretimden diğer kısmı ise lise ve üstünden mezun. Onların iş verilmesinde ise çalışmalar devam ediyor. Temmuz ayında 3 bin kadar insana daha iş verilecek. Bu da engellilere müjdemiz.”

Kumbuzoğlu 10 senede 1 milyon kadar kamu çalışanı alındığını, 500 bin kadarının emekliye ayrıldığını, sisteme ise 500 bin memurun eklendiğini belirtti.

Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu, kamu içinde neredeyse 3 milyon insanın görev aldığını söyleyerek bunlardan yüzde 36 gibi bir kesiminin kadın olduğunu ekledi.

Kumbuzoğlu KPSS için yerleştirmeler, kamu personeli eğitimi, kurum içi terfiler üzerinde de çalışmalar yaptıklarını söylerek sözlerine şöyle devam etti;

” Bütün iş isteyen memurlar için bir robot düzenledik. Artık memur adayı olanlar tercih kitapçığını tek tek çevirmeyecek. Devlet Personel İdaresinin internet adresinde robot sistemine girerek hangi okuldan mezun olduğunu ve hangi şehirde çalışmayı istediğini belirterek tercihlerini otomatik olarak yapma olanağını hazırladık. Şu sırada sistem aktif çalışıyor. ” dedi.

engelli-memur-adaylarina-mujde

Son 10 senede en fazla öğretmenlik alanında alım olduğunu ve bu dalda yüzde 40’lık bir yükselme olduğunu söyleyen Kumbuzoğlu MEB Bakanlığının 120 bine yakın gereksinim olduğunu ve bunun 3 senede kapatılacağını söyledi.

Polis gereksiniminin de üst seviyede olduğunu söyleyen Kumbuzoğlu, sağlık görevlisi gereksiniminin de yüksek olduğunu söyledi.

Temmuz’da 3 bin engelli memur alınacak hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.