29-30 Nisan ve Tatil mi? Okullar Kaç Gün Tatil Olacak

8. sınıf öğrenciler için TEOG sınavlarının 2. oturumu 29-30 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek. Sadece 8. Sınıf öğrencilerinin gireceği sınavlarda diğer öğrenciler eğitime ara verecek. Peki yarın tatil mi son durum ne?

2 günlük sınavın ardından gelen 1 Mayıs’ın resmi tatil olması ve hafta sonuyla birleşmesi nedeniyle öğrenciler bu hafta 5 gün tatil yapacak.

TEOG sınavları için heyecan dorukta! Ortaokul 8. sınıf öğrencilerine yönelik yapılacak olan ikinci dönem ortak sınavları 29 -30 Nisan okullar tatil mi? tatil olacağı MEB tarafından daha önce ilan edilmişti. Yarın ilk oturumu yapılacak olan sınavla ilgili öğrenciler sınav saat kaçta süresi konuları? 1 Mayıs’a denk gelen sınav için sonrasında kaç gün tatil olacak? gibi sorular başta olmak üzere baz sorularına cevap eriyor. Sınav öncesi nelere dikkat edilmeli? başarıyı arttırmak için şampiyonların ve uzmanların bu konuda görüşleri nelerdir? sınav sonuçları ne zaman ilan edilecek? Hangi derslerden kaçar soru sorulacak? Kitapçıklarda soru dağılımı nasıl olacak? Sınava giremeyen öğrenciler için mazeret sınavları ne zaman gerçekleştirilecek? İşte MEB’in düzenleyeceği 29 Nisan 30 Nisan 2015 TEOG sınavı ile ilgili tüm merak edilenler haberimizde.

29 Nisan Çarşamba ve 30 Nisan Perşembe günü geçekleşecek sınavlar ile birlikte 1 Mayıs kutlamalarının da hafta sonuna denk gelmesi ile 3 Mayıs Pazartesi günüde tatile eklenecek. Böylelikle 8. sınıf öğrencilerinin gireceği TEOG sınavı nedeni ile 5,6 ve 7. sınıf öğrencileri için okullar 5 gün boyunca tatil olacak.

29 Nisan Çarşamba günü ile 30 Nisan Perşembe günleri milyonlarca öğrenci için tatil olacak. Bu iki günlük tatilin arkasından 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü resmi tatil olması sebebiyle tüm öğrencilere ve tüm çalışanlara tatil olacak. 2 Mayıs Cumartesi ile 3 Mayıs Pazar günü hafta sonu tatillerinin eklenmesiyle tatil 5 güne kadar uzayabilecek.

İkinci dönem ortak sınavları, tek oturumda ve 3 dersin yazılıları farklı saatlerde olacak şekilde yapılacak. Her bir dersin sınavı, yurtiçi ve yurtdışı sınav merkezlerinde, Ankara saati ile 09.00, 10.10 ve 11.20’de aynı anda başlayacak.

Birinci oturumda Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi, ikinci oturumda ise fen ve teknoloji, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil ders yazılıları gerçekleştirilecek. Her ders yazılısında, 20 sorunun yanıtlanması için öğrencilere 40’ar dakika süre verilecek. Dinlenme süresi ise 30’ar dakika olacak. 29 Nisan Çarşamba tatil mi?

Özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilere ise alacakları sınav hizmetinden dolayı, her bir ders için sınav süresi 55’er dakika, dinlenme süresi ise 15’er dakika verilecek.

Ortak sınavlarda A, B, C ve D Kitapçığı olmak üzere 4 kitapçık verilecek. Her bir ders sınavı için salonlara 20’şer öğrenci yerleştirecek, öğrencilerin sıralara tek tek oturtulması sağlanacak.

TEOG deneme testlerine Milli Eğitim Bakanlığının (odsgm.meb.gov.tr/test/) adresinden ücretsiz olarak ulaşılabiliyor

TEOG sınav takvimine göre ikinci dönemde sınavlar 29-30 Nisan 2015’te yapılacak. Ardından 16-17 Mayıs 2015 tarihlerinde ise mazeret sınavları gerçekleştirilecek. Sınav sonuçları ise Haziran ayında açıklanacak.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.