28 Ekim Okullar Tatil mi 29 Ekim kaç Gün Tatil 2013

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatili 4 Gün Olacak diye beklerken, beklenen olmadı. Pazartesi yarım gün de olsa okul var.

Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla 29 Ekim kaç gün tatil, başta öğrenciler olmak üzere öğretmenler ve veliler de 28 Ekim 2013 Pazartesi günü okullar tatil mi tam gün mü tatil ya da 28 Ekim yarım gün mü tatil konusunda MEB’den bir haber bekliyordular. Peki 29 Ekim kaç gün tatil olacak resmi bilgi var mı :

Resmi bayram tatilleri yönetmeliğine göz attığımızda Cumhuriyet Bayramı 28 Ekim günü öğleden sonra başlar deniliyor. Yani 28 Ekim yarım gün tatil olduğu net bir bilgi durumunda şu an. Ekstra bir açıklama yapılmadığı sürece okullarda pazartesi günü 3 ders yapılacak. 29 Ekim de tatil olduğu için 1,5 günlük tatil yapılmış olacak. Ancak, MEB’den bir açıklama yapılarak bu 3 ders de kaldırılarak hafta sonu tatiliyle birleşmesi sonucu 4 gün tatil  edilmesini bekledik fakat MEB bir açıklama yapmadı. Bu demek oluyor ki, 28 Ekim Pazartesi günü okullar açık, yani yarım gün diğer bir deyişle 3 ders yapılacak. 29 Ekim Salı günü ise, görevi olmayanlar hariç herkese tatil.

MEB 28 – 29 Ekim 2013 Pazartesi Salı Tatil olacak mı kaç gün, 29 Ekim 2013 Salı günü tatil mi konusunda yorumlarınızı aşağıdan hemen yazabilirsiniz.

3 yorum

  1. Okulun sadece 1.5 gün olması bence çok yanlış olmuş bazılarının 30 Ekim’inde tatil oolması gerekli bence 3 gün olması bence daha doğru olur bazılarının 30 yada 31 günü programları olur yani bence 3 fün tatil olsa daha mantıklı olur bence MEB de bunu. Bi düşünsün bence 3 günlük bir tatil olması daha mantıklı olur……..

  2. 3 ders diyorsunuz da teknik meslek lisesindeyim tam gün okulda dersim olduğundan dolayı o 3ders bize farketmiyo sabahtan öğlene kadar okulda durmamız gerekiyor

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.