28 – 30 Ekim 2015 Okullar Tatil mi Kaç Gün Tatil Var

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 30 Ekim Cuma günü kamu çalışanlarının idari izinli sayılmaları ile ilgili genelgeyi imzaladı. Böylelikle 28 Ekim Çarşamba günü öğleden sonrasından itibaren, Cuma günü ve hafta sonu birleştirildiğinde kamu çalşanları kesintisiz 4,5 gün izin yapmış olacak.

Başbakanlık basın merkezinden yapılan açıklamada “Sayın Başbakanımız 30 Ekim Cuma günü kamu çalışanlarının idari izinli sayılmaları ile ilgili genelgeyi imzalamıştır. Kurum yöneticileri gerekli asgari personeli görev başında bulunduracaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

28 Ekim 2015 Çarşamba Günü Yarım Gün Tatil Yani Okullarda 3 Ders Yapılacak

Böylelikle 28 Ekim Çarşamba günü öğleden sonrasından itibaren Cuma günü ve hafta sonu birleştirildiğinde kamu çalışanları kesintisiz 4,5 gün izin yapmış olacak.

ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİN  TATİLİ 5,5 GÜN OLDU

Cumhuriyet Bayramı’nın ardından 1 Kasım 2015 Pazar Günü Genel Seçim yapılacak. Okullara kurulacak sandıklarda milyonlarca vatandaş oy kullanacak. Ayrıca kurulan sandıklarda başta öğretmenler olmak üzere bir çok kamu personeli görevli olacak. Bu demektir ki büyük ihtimal 2 Kasım 2015 Pazartesi günü de okullar tatil olabilir. 7 Haziran seçimlerinden sonraki 8 Haziran günü seçim merkezinin okullar oluşu nedeniyle ve bir çok öğretmenin seçimlerde görevli oluşu nedeniyle tatil yapılmıştı.

ÖĞRETMENLER DE İDARECİLER DE EK DERS ALACAK

Öğretmenler için 1,5 günlük tatil süresinde ek ders ödemesi tam olarak verilecek. İdareciler de öğretmenler de eksiksiz olarak ek derslerini alabilecek

28 Ekim ve 29 Ekim günlerindeki ek dersler Milli Eğitim Bakanlığının Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişin Kararına göre ; ders görevinin yapılacağı haller arasındadır. Dolayısıyla öğretmenlerin ve idarecilerin bu günlere denk gelen ek dersleri ödenecektir.

Milli bayramlarla ilgili ek ders yönetmeliğindeki ilgili madde şöyle:

MADDE 16-

b) (Değişik  :13/7/2007-2007/12399 B.K.K.) İl düzeyinde millî ve mahallî bayramların kutlamaları için kurulan hazırlık komitelerinde görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, millî ve mahallî bayramların hazırlık çalışmalarına katılan yönetici ve öğretmenler, söz konusu bayramların hazırlık çalışmalarına ve törenlerine sınıf veya okul bütünlüğünde katılan öğrencilerin öğrenim gördüğü eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmenleri ile millî bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerde(1) ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.

Yukarıdaki maddeye göre milli bayramlarda öğretmenlere ek ders ödenecek. Bu yüzden Cumhuriyet Bayramı tatilinde öğretmenlerin ek dersinde herhangi bir kesinti olmayacak.

28-29-30 Ekim Okulların Tatil Olması İle İlgili Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz.

17 yorum

  1. bence bir yandan iyi oldu bir yandan da kötü oldu. iyi oldu , çünkü biraz başımızı dinleyip daha çok ders çalışabiliriz. :) kötü oldu , çünkü zaten okul geç açıldı bir de tatili 5,5 gün yapıyorlar zaten konularda geriyiz….. :(

  2. ya buneya bes dakika once gordim super buli yazi vardi simdi bilmem basbakanmis bilmem tatilmisde ya off arkadaslar daha guzek yazilar hangi sitelerde var yardimci olurmusunuz acaba

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.