24 Nisan Liselere Tatil mi (24.04.2014)

24 Nisan’da liselere tatil olacak mı olmayacak mı sorusuna en yetkili ağızdan cevap geldi. Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI yaptığı açıklamada sadece ilkokul ve ortaokul öğrencilerine 24 Nisan 2014 Perşembe gününün tatil olduğunu açıkladı. Lise öğrencileri için 24 Nisan’a tatil yok ! 24 Nisan Perşembe günü liseler için tatil mi sorusu da böylelikle cevabını bulmuş oldu.

ogrencitablet

24 Nisan Sadece İlkokul ve Ortaokul Öğrencilerine Tatil Liseler Yok !

24 Nisan 2014 Perşembe günü yalnızca ilkokul ve ortaokullara tatil oldu. Lise öğrencileri için 24 Nisan’da tatil yok. İlkokul ve ortaokul öğrencileri 23 Nisan’da kutlamalara katıldıkları için, onlara özgü dinlenme ve toparlanma için 24 Nisan tatil edildi. Bu durum liseliler için 20 Mayısta yaşanacak. 19 Mayıs bütün okullar için tatil olurken ; 20 Mayıs 2014 Salı günü bütün liselere tatil olacak. 20 Mayıs’ta da ilkokul ve ortaokullara tatil olmayacak liselere olacak.

Böylelikle ilkokul ve ortaokul öğrencileri 23 Nisan ve 24 Nisan’da olmak üzere 2 gün üst üste tatil yapmış olacaklar. Bu yazımızda 24 Nisan resmi tatil mi, 24 Nisan liselere tatil mi tatil olacak mı sorularının yanıtını aradık.

Sizce 24 Nisan’ın Liselere Tatil Olmaması Doğru Bir Karar mı ? Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsin.

26 yorum

  1. Bence mantıklı.Çünkü biz çocuk degiliz ki artık.Hem 19 mayısta liselere 2 gün tatil olurken bu sefer ilkokullara 1 gün tatil olacak.Çünkü onlar da genç degil.Baska zaman olsa biz çocuk deiliz dersiniz nasıl da yazmıssınz biz cocuguz diye!

  2. . Liselilerde daha çocuk ama 23 nisan zaten tatil olcak 24 nisana gerek yok. Ama şöyle bişey var ki 31 ağustosta liselilere tatil olsun ozaman. Bizi çocuk yerine koymuyolarsa genç yerine koysunlar. 23 nisan çalışmaları için yaklaşık 1 hafta felan zaten dersleri kaynıyo derse girmiyolar. Bide 2 hareket yaptılar diye sonraki gün tatil yapıyolar. Eğer onlar 2 hareketle yoruluyosa biz 8 saat derse giriyoruz. Ozaman okulları kapatsınlar yani. Herneyse. Bence adaletsizlik.

  3. Biz ortaokullardan daha zor ve yorucu görüyoruz bide 9 sa abbovvvvvv 19 mayısta pazara denk geliyo 20 si tatil olmuş oluyo sadece yani 19 mayıstada liselere 1 gün tatil yaron gitmesemmi lan acaba

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.