23 Nisan İle İlgili Kompozisyon Örneği

Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı 23 Nisan ile ilgili yazı hazırladık öğrenciler için 23 Nisan ile kompozisyon örneği konusunda sizlere örnek vereceğiz.

Türk tarihinde Kurtuluş savaşı büyük bir ses getirmiştir ve Türk milleti bu savaş sonunda büyük maddi ve manevi kayıplar vermiştir. Tam da bu yaralı günlerin üzerine TBMM’nin açılmasıyla Türk milleti umutlandı ve parlak geleceğin ışıkları yanmaya başladı. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, TBMM’nin açıldığı günü tüm çocuklara hediye etti. O günden sonra 23 Nisan tüm yurtta çocuklar tarafından büyük bir mutlulukla ve heyecanla kutlanmaya başlandı.

23 Nisan gününü yıllardır sadece Tük çocukları değil tüm dünya çocukları büyük bir mutlulukla kutlamaktadırlar. Her sene 23 Nisan’da tüm dünya çocukları dil, din, ırk, cinsiyet ayrımı yapılmadan bir araya gelerek bu mutlu günü kutlamaktadırlar. Mustafa Kemal Atatürk, bu özel günün böyle kutlanacağını ön gördüğü için “Bugünün küçükleri yarının büyükleri olacaktır” sözünü söylemiştir.

23 Nisan bayramının mesajı ise sadece çocuklara değil tüm insanlaradır. Nitekim o özel günde tüm dünya çocuklarının bir araya gelmesi de bu sevgi yumağını desteklemektedir. Tüm dünya çocuklarının bir araya gelip coşkuyla kutladığı bugünü Türk illetinin önderinin çocuklara armağan etmesi ise Türk milleti için ayrıca bir gurur kaynağıdır.

Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün, çocuklara armağan ettiği bu özel günü yaşatmak ve ebediyete kadar sürdürmek tüm dünya çocuklarının asli görevi haline gelmiştir.

23 Nisan İle İlgili Kompozisyon Örneği Başlıklı Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.