23 Nisan ile İlgili Kompozisyon Kısaca

Aşağıda 23 nisan ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Birinci Dünya Savaşı’nın ardından yaşanan gelişmeler, Anadolu’nun ikinci bir işgal hareketi ile karşı karşıya kalmasına neden olmuştur. Osmanlı Devleti’nin Anadolu coğrafyasına hapsedilmesi yeni arayışların gerçekleşmesine neden olmuştur. İşgal hareketlerinin geri püskürtülmesi adına bir takım faaliyetlerin siyasi, askeri ve sosyal olarak yapılması gerekmiştir.

İşgallerin gerçekleşmesi ve Anadolu’nun dört bir yandan sarılması Milli Mücadele’nin başlaması gerekliliğini ortaya koymuştur. Mustafa Kemal’in İstanbul’dan hareketle Anadolu’ya hareket etmesi mücadelenin başlamasında önemli bir yere sahiptir. Mili Mücadele yılları bir direniş ve diriliş yılları olmuştur.

Milli Mücadele’de kongrelerin gerçekleştirilmesi önemli bir yere sahiptir. Halkın örgütlenmesini sağlamıştır. Ardından Ankara’da Büyük Millet Meclisi kurulmuştur. Ankara Hükümeti oluşturulmuştur. 23 Nisan 1920 yılında gerçekleşen bu olan Türk tarihinde önemli bir yere sahiptir. Yeni kurulacak olan bir Türk devletinin habercisi olarak gerçekleşmiştir.

23 Nisan tarihin dönüm noktalarından biri olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin en kurucu taşlarından birini meydana getiren olayın tarihidir. 23 Nisa daha sonraki yıllarda unutulmaması ve daima hatırlanması için yeni nesillerin umudu olacak şekilde çocuklara armağan edilmiştir. 23 Nisan dünya çocukları tarafından da kutlanan bir bayram olarak bilinmektedir.

Birlik ve beraberliğin oluşması, barış ve huzurun sağlanması, gelecek nesillerin bilinçlenmesi için 23 Nisan Türk tarihinde önemli bir yere sahiptir. Milli bir bayram olarak kutlanmaktadır:.

23 Nisan ile İlgili Kompozisyon Kısaca Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

4 yorum

  1. süpersiniz, ödevim 23 Nisan ile İlgili Kompozisyon Kısaca kısa olsun istiyordum. açıkçası bu kadar özenli hazırlanmış yazı için şanslıyım, bana katılanlar yorum yazsın :)

  2. elinize sağlık, 23 Nisan ile İlgili Kompozisyon Kısaca kısa ve harika olmuş, beğendim, bu arada sınıfın en çalışkan ve güzel kızıyım, tembellere kapak olsun :)

  3. istediğim gibi kısa ve öz olmuş, 23 Nisan ile İlgili Kompozisyon Kısaca ödevimi bitirmiş bulunmaktayım. 100 alırım artık, bu arada sınıfın en güzeliyim hem okul hem de Bayburt birincisiyim, tembeller düşünsün. :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.