23 Nisan İle İlgili Kompozisyon

Günümüzde yaşadığımzı demokratik bir ülke olan Türkiye Cumhuriyeti bu bağımsız ve özgür günlere kolay bir şekilde gelmemiştir. Bu topraklar uğruna nice şehit kanları dökülmüştür ve nihayetinde de bayrağımız al rengini şehitlerimizin kanından almıştır.

Ülkemiz için bir çok fedakarlık yapan, bizzat savaşlara katılan ve dğer ülkelerle ilişkiler kuran Mustafa Kemal Atatürk 23 Nisan 1920 tarihinde de milleti temsil edecek olan Türkiye Büyük Millet Meclisini açmıştır ve böylece 23 Nisan tarihini çocuklara armağan ederek bugüne “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” adı verilmiştir.

Çocuklara değer ve sevgi veren Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan 1920 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisini kurdu ve bu günü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak çocuklara armağan etti.

Her sene 23 Nisan günü çocuklar için bir bayram niteliğinde geçmektedir. Çocuklar bugünde sokaklard şarkılar ve şiirler söylerler ve diledikleri gibi eğlenerek bu günü kutlarlar. Çünkü 23 Nisan tarihi Türk milletinin şanına ve onuruna yakışan bir gündür bunun nedeni 23 Nisan tarihinde Türk milletinin bağımsız olduğunu ve demokratik bir ülke olduğunu gösteren Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmıştır.

23 Nisan’da yüzü gülmeyen, yüzünde çiçekler açamayan çocuklar da vardır. İşte bu çocuklar bu vatan uğruna canını hiçe sayan mehmetçiklerimizin ve şehitlerimizin çocuklarıdır ve aslında hayat o çocuklarda gizlidir ve aslında o çocuklar bu vatanın nasıl bu seviyeye geldiğini küçük yaşlarda öğrenen çocuklardır.

23 Nisan İle İlgili Yazı Hakkındaki Yorum ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Yorum Alanından Hemen Bize Yazın. 

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.