22 Nisan 2013 Pazartesi Günü Okullar Tatil mi

22 Nisan’da okullar tatil mi ? Öğrencilerin ve velilerin merak ettiği bir konuda açıklamaya yapalım. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Salı gününe denk geliyor. Ortaokul ve ilkokul öğrencilerine 24 Nisan Çarşamba günü de tatil, bu durumda öğrenciler haklı olarak soruyor. 22 Nisan da tatil olacak mı ?  Şöyle ki 22 Nisan resmi tatil mi, okullar tatil mi hemen açıklayalım.

odev

23 Nisan Resmi tatil olduğundan haliyle resmi kurumlar tatil olacak. Yine okullarda 23 Nisan’da tatil. Resmi kutlama programı olan ilkokul ve ortaokullarda öğrenciler ve öğretmenler bu kutlamalara katılacak. Diğer taraftan Ortaöğretim (Lise) öğrencileri için 23 Nisan’da kutlama programı olmadığı için onlar tatili evlerinde geçirecekler. Ancak 22 Nisan Pazartesi günü tatil değil. 

Okullar 22 Nisan Pazartesi Günü Tatil Değil !

22 Nisan Pazartesi günü okullar tatil değil, bütün öğrenciler normal bir gün gibi okula gidecekler. 3 ders mi diye soranlar da var. Hayır 22 Nisan 3 ders değil, normal ders saatine göre işlenecek. İlkokul ve ortaokullar 23 Nisan kutlamalarında görev aldıkları için, eğitim öğretime hazır gelme açısından 24 Nisan’da da tatil yapacak. Ancak lise öğrencileri 24 Nisan’da okula gideceklerdir. Haliyle 24 Nisan sadece ilkokul ve ortaokul öğrenci ve öğretmenlerine tatil olacak

22 Nisan Pazartesi Okullar Tatil mi Konusunda Bilgiler Verdik. Bu Konu Hakkında Sorusu ve Yorumu Olanlar Aşağıdan Hemen Yazabilirler.

16 yorum

  1. milli eğitim bakanlığı sizden isteğim pazartesin den itibaren okullat 1hafta tatill olsun bizde üstümüzde kşi yorgunluğu tatil yaparak ats biliriz nolursunuz bize anlayışlı davranınız

    • ben anlamıyom nie ilkokul veorta okullara tatilde liselere tatil asıl lise öğrencileri 2 gün tatil yapmalı çünkü zaten bütün hafta boyunca ölüp bitiyorlar bide 1 gün tatil yapıyolar :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.