22 Haziran 2014 Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS)

22 haziran 2014 parasız yatılılık ve bursluluk sınavı (pybs) hakkında bilgi kısaca

5, 6, 7, 9, 10, 11. sınıflara uygulanan PYBS’nin 2014 sınavı 22 Haziran’da gerçekleştirilecek. Başvurular ise 17-18 Mart aralığında yapılabilecek.

5, 6, 7, 9, 10,11. sınıflara yönelik yapılan PYBS’nin başvuruları 17-28 Mart tarihleri arasında alındı.8. sınıf öğrencileri ise ayrıca PYBS’ye başvurmayacak ve başvuru şartları ile alakalı belgelerini okul müdürlüklerine ve yetkili kişilere verecekler.

Parasız yatılılık ve bursluluk sınavlarında yer alıp bu haklarını kullanmak isteyen öğrenciler 6-15 Ağustos 2014 tarihleri arasında okul müdürlüklerinden tercihlerini yapabilecek. Tercih yapmayan öğrenciler ise parasız yatılı ve burslu olamayacak.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

PYBS’ye başvurmak isteyen 8. sınıf öğrencileri başvuru için gerekli şart ve belgeler hakkında bilgi almak için okul müdürlüklerine başvurabilirler. Ardından başvuru şartlarını sağlayan öğrenciler başvuru belgelerini hazırlayarak tercihlerini yine okul müdürlüklerinden yapacaklar.

Başvurunun yapılabilmesi için öğrenci velisi:

– “(EK-1) Öğrenci Ailesinin Maddi Durumunu Gösterir Beyanname” ve eklerini,

– Öğretmen Çocuğu, Okul Yok ve Korunmaya Muhtaç Çocuk kontenjanlarından yararlanacak öğrenciler için “(EK-2) 2014 PYBS Başvuru ve YBO Tercih Formu”nu doldurmaları ve son olarak tüm bu öğrencilerin belgelerini okul müdürlüklerine ve yetkili kişilere teslim etmeleri gerekmektedir. Bu şekilde başvuru tamamlanmış olacaktır.

Gerekli belgeler PYBS başvuru kılavuzunun son sayfalarında da yer almaktadır. Gerekli durumlarda kişi bir yazıcıdan bu belgelerin çıktısını alarak da doldurma işlemini gerçekleştirebilir.

22 Haziran 2014 Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS) Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.