22 Ağustos 2014’ten önemli gündem başlıkları

22 Ağustos 2014’ten önemli gündem başlıkları

 1- Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay başkanlığında, Türkiye’de bulunan Suriyelilerle ilgili çalışmalar konusunda JW Marriott Hotel’de geniş katılımlı toplantı düzenlenecek.

(Ankara/14.00)

2- Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, 3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar için, Gemlik ilçesine bağlı Umurbey beldesindeki anıt mezarında düzenlenecek anma programına katılacak.

(Bursa/10.00)

3- Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin ile kentsel dönüşüm protokolü imzalayacak.

(Ankara/10.15)

4- Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu KKTC’de

– Müzezzinoğlu, KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Meclis Başkanı Sibel Siber, Başbakan Özkan Yorgancıoğlu ile görüştükten sonra KKTC Sağlık Bakanı Ahmet Gülle ile iki ülke arasında sağlık alanında iş birliğini geliştirmeyi öngören ek protokolü imzalayacak.

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- İsrail ve Filistinli gruplar arasında Gazze’de kalıcı ateşkesin sağlanması yönünde yürütülen müzakerelerin askıya alınmasının ardından İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına yeniden başlamasına ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

(Kudüs-Gazze-Ramallah-Kahire)

2- Suriye’deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları izleniyor.

(Şam/Halep)

3- Irak’taki çatışmalar ve hükümet kurma çalışmalarına ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

(Bağdat)

4- Mısır’da “Talebimiz Kısas” adı altında düzenlenen gösteriler izleniyor.

(Kahire)

5- Ukrayna’nın doğusundaki gelişmeler takip ediliyor.

EKONOMİ

1- Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Hanehalkı Bilişim Teknolojileri Kullanım Araştırması’nı açıklayacak.

(Ankara/10.00)

SPOR

1- A Milli Kadın Voleybol Takımı, Japonya’da gerçekleştirilen FIVB Dünya Grand Prix finallerindeki üçüncü maçında Rusya ile karşılaşacak.

(Tokyo/06.30)

2- A Milli Erkek Basketbol Takımı, Ülker Sports Arena’da Yunanistan ile özel maç yapacak.

(İstanbul/21.00)

3- A Milli Kadın Basketbol Takımı, Ülker Sports Arena’da düzenlenen Zafer Kupası’ndaki ilk maçında Brezilya ile karşı karşıya gelecek.

(İstanbul/18.30)

4- Avrupa Yüzme Şampiyonası Almanya’da sürüyor.

(Berlin/10.30/19.00)

5- Letonya’da süren FIBA Yıldız Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda Türkiye, A Grubu’ndaki üçüncü ve son maçında Sırbistan ile karşılaşacak.

(Ogre/20.15)

6- Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi tarafından düzenlenen turnuvada Torku Konyaspor-Kayseri Erciyesspor, Gençlerbirliği-Gaziantepspor maçları yapılacak.

(Ankara/18.30/21.00)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.