21 Aralıkta Kıyamet Kopacak mı Maya Takvimi

Aylardan beri söylenegelen bir konu var ki bugünlerde birçok kişinin dilinde: 21 Aralık’ta kıyamet kopacak mı ? Sözüm ona Maya takvimine göre 21 Aralık 2012 tarihinde kıyamet kopacak deniyor. Peki gerçekte 21 Aralıkta kıyamet mi kopacak , 21 Aralık 2012 tarihinde neler olacak ?

Yazımızın girişinden, sanki bizlerin de 21 Aralık tarihinde kıyametin kopacağına inandığımızı anlayabilirsiniz. Ancak, böyle bir şey söz konusu değil.Maya takvimine göre 21 Aralık 2012 Cuma günü kıyamet kopacakmış. Peki bu söylentilerin kaynağı neresi ? Tabi ki batı dünyası. Bizim halkımızdan kimileri de, bu söylentilere inanmaya başlamış durumda. Harbi harbi 21 Aralık’ta kıyametin kopmasını bekleyen bir topluluk var ülkemizde.

Diyanet İşleri Başkanlığı da bu söylentilerden bir hayli dertli. Diyanet yaptığı açıklamada, her gün gelen yüzlerce sorunun çoğunluğunu bu aralar bu konu oluşturuyor diyor. Demek ki, bir kısmımız 21 Aralık tarihinde bir şeylerin olmasını bekliyoruz. Ancak , hiç kimse boşuna meraklanmasın çünkü 21 Aralık’ta hiçbir şey olmayacak.

Biz, çoğunluğunu müslümanların oluşturduğu bir ülkeyiz. Haliyle inandığımız değerler bellidir. Kutsal kitabımız Kuran-ı kerim ve hadislerde kıyametin alametleri yer almaktadır. Buralarda büyük 10 alamet sayılır ve bunlar gerçekleşmeden kıyametin kopmayacağı söylenir. Bunlardan en bilindik alametler “Güneşin batıdan doğması , Hz. İsa’nın yer yüzüne inmesi, Deccal’in çıkışı .. ” olarak sayılır. Bizler müslümanız ve İslamiyet’e inanıyoruz. O halde, bu şekilde ortaya atılan “21 Aralık’ta Kıyamet Kopacak” şeklindeki batıl inanışlara ki biz bunlara “safsata” diyoruz, inanmayın. 21 Aralık’ta hiçbir şey olmayacak, bundan emin olabilirsiniz. (eokul-meb.com)

21 Aralıkta Kıyametin Kopacak İddiaları İle İlgili Aşağıdan Yorumlarınızı Bekliyoruz.

7 yorum

  1. bende inanmıyorum amma mayamı ne hani diyolar 21 aralık kıyamet kopacakmış eğer korkmasa okıyameti ortaya koyan adam 22 aralık ne diecek milete arkadaşlar allahın işine karışılmaz………..

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.