2015 YGS Başvuru Ücreti Bankamatik ATM ve İnternetten Yatırma

YGS Başvuru Ücreti Hangi Bankalara Yatırılacak

ÖSYM 2015 Sınav ve başvuru tarihlerinin açıklanmasıyla birlikte akıllarda sınav ücreti ve bu ücretin hangi bankalara yatırılabileceği soruları uyandı. Sınav yılına 2015 ile birlikte gireceğiz. 2015 yılının ilk sınavı ise YGS… ÖSYM 2015 YGS tarihini 15 Mart olarak belirledi. ÖSYM YGS başvurularının 19 Ocak tarihi 23:59’a kadar alınacağını açıklamıştı. Bu bilgilerin gelmesiyle birlikte bu seferde akıllarda sınav ücretleri ve bu ücretlerin hangi bankalara yatırılabileceği soruları oluştu.

Geçen senelerle kıyaslandığında her sene sınav ücretlerinde belli bir miktar artış olduğu gözlendi. 2015 YGS başvuru ücreti 50 TL, sınavsız geçiş ücreti ise 15 TL olarak açıklandı.

YGS Ücretlerini bankaya yatırmak için giden adaylar banka görevlisine T.C Kimlik Numarası, ad ve soyadı ile kaç TL yatıracaklarını belirtmeleri gereklidir. YGS Başvuru Ücreti’nin yatırılacağı bankalar ise şu şekilde: T.C Ziraat Bankası , Vakıfbank , Halk Bankası,Akbank ve Kuveyt Türk Katılım bankalarının bütün şubeleri ve internet bankacılığı sistemleri…

2015 YGS Başvuru Ücretini Bankaya Gitmeden Nasıl Yatırırım

2015 YGS başvuru kayıt parasını online olarak internet üzerinden ÖSYM online ödeme sisteminden ödeyebilirsiniz. Ya da herhangi bir ziraat bankası ATM Bankamatik aracılığıyla TC Kimlik numaranızı girerek ödeyebilirsiniz.

2015 YGS Başvuru Ücretinin Yatırılacağı Bankalar Hakkında Sorularınızı Aşağıdan Hızlıca Yazabilirsiniz Cevap Verilecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.