2015 Üniversite Ek Yerleştirme Başvuruları Nasıl Yapılacak

Üniversite ek yerleştirmeleri için tercihlerin yapıldığı şu günlerde pek çok adayın merak ettiği ek yerleştirme başvuruları nasıl yapılır sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Merkezi yerleştirmeler sonrasında boş kalan ya da kayıt yaptırmayan adaylar tarafından boş bırakılan kontenjanlara ek yerleştirmeler başladı. Adaylar 21 Ağustos tarihine kadar ÖSYM’nin internet adresine girerek buradan şifreleri ile işlem yapabilecekler.

Üniversitelere ek yerleştirmeler için verilen süre 21 Ağustos tarihinde saat 23:59’a kadar devam edecek. Başvurular internet dışında herhangi bir kurum veya kuruluştan yapılamayacak. Adaylar başvuru işlemlerini internet üzerinden ve bizzat kendileri gerçekleştirecek. Posta ile ÖSYM merkezlerine gönderilen başvurular da kabul edilmeyecek.

2015 ÖSYS ek yerleştirmeye başvuracak olan adayların herhangi bir yükseköğretim programına kayıt yaptırmamış olması esas alınacak. Merkezi yerleştirmelerde herhangi bir üniversitenin herhangi bir bölümüne kayıt yaptırmış olan adaylar ek yerleştirmeye başvuru yapamayacak. Bu süre içerisinde her adaya en fazla 30 tercih yapma hakkı tanınacak. Ek yerleştirmeler için adaylardan 15 TL ödeme yapmaları talep edilecek.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.