2015 TEOG Sonuçları Gecikecek Sorular Mahkemeye Verildi

Ve beklenen oldu. 25-26 Kasım 2015 tarihlerinde yapılan merkezi ortak sınav TEOG soruları kimilerinin iptal edilmesi için dava açıldı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu dava sonuçları belli olmadan sınav sonuçlarını açıklayamayacak. Yani eğer, mahkeme kararı gecikirse, 8. sınıfların karneleri de tehlikeye girebilir.

25-26.11.2015 tarihlerinde MEB tarafından yapılan TEOG/Merkezi Ortak Sınavının Türkçe Dersi 4. Sorusunu “seçeneklerde iki doğru yanıt bulunduğu” ve T.C.İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi 9. Sorusunu ise sınav için gösterilen kaynak kitaplarda soruda verilen önermelerin tümünün yer almadığı gerekçesiyle iptali istemiyle Av. Ersan barkın tarafından Ankara 11.İdare Mahkemesi’nde 2015/3267 E. nosuyla dava açılmıştır.

Bilindiği gibi e-okul olarak, daha önce belirttiğimiz üzere, merkezi sınavlarda dava açılması halinde, ivedi yargılama yapılmasına rağmen bu davalar 45 günü veya 2 ayı bulabilmektedir. Bu nedenle 25 ve 26 Kasım 2015 tarihindeki TEOG sonuçlarının açıklanması için bu davanın sonucu beklenecektir.

TEOG Sonuçları Sayfası İçin Tıklayınız

Takdir Teşekkür Hesaplama Sayfası İçin Tıklayınız

TEOG Puan Hesaplama İçin Tıklayınız

TEOG Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.