2015 Milli Sporcular Kontenjan Listesi ve Koşulları

2015-Milli Sporcular Kontenjan Listesi ve Koşulları

ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre spor alanında yetenekli olan öğrencilerin spor alanındaki yüksek öğretim programlarına yerleştirilebilmeleri için başvuruları 25Ağustos2015 – 31 Ağustos 2015 tarihleri aralığında alınacak.

Başvurular yukarıda sözü edilen tarihler aralığında ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden öğrenciler tarafından bizzat gerçekleştirilecek. Adaylar bu adrese TC kimlik numaraları ve şifrelerini girerek başvuru ekranına ulaşabilecek. Adayların özel koşulları dikkatle inceleyerek yapacakları bu tercihlerinde her adayın sekiz tercih yapma hakkı bulunacak. Tabloda bulunan Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Programları engelli adaylar tarafından tercih edilemeyecek. İsteyen adaylar verilen tercih süresi içerisinde tercihlerinde değişiklik yapabilecek.

Tercihler ilgili internet sitesi üzerinden online olarak gerçekleştirilecek. Herhangi bir şekilde elden ya da posta yolu ile gerçekleştirilen tercihler geçerli kabul edilmeyecek. Adaylar en son 31 Ağustos 2015 tarihinde saat 23.59’a kadar tercih yapabilecek. Tercih süresinin uzatılmayacağı başvurular için adayların dikkatli olmaları gerekiyor.

Başvuru

İşleminin tamamlanmasının ardından sayfada “Tercih Bildirim İşlemi Başarıyla Tamamlandı” ifadesi belirdiğinde adayların bu ekranın çıktısını almaları gerekecek. Aynı zamanda tercih listesinin de bir çıktısı alınarak saklanacak. Sonuçlar yine ilgili internet sayfasında yayınlanacak ve adaylara posta yolu ile bir sonuç belgesi gönderilmeyecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.