2014 Zamlı Öğretmen Maaşları

2014 Zamlı Öğretmen Maaşları hakkında bilgi kısaca.

Devlet memuru maaşlarına zam gelmiyor. Seyyanen Ocak ayında hükumet ile sendikalar anlaşmıştı ve her memura aynı miktarda zam gelmişti. İlk sefer bu sene Temmuz ayı memur maaşına zam yapılmayacak. Öğretmenler de aynı şekilde zam alamayacak ancak eğitim öğretim tazminatları artmış olacak. Bu artış maaşlara da yansıyacak. Ancak belli bir oran ile maaşların arttırılması söz konusu değil.

175 TL brüt, 123 TL net devlet memuru taban aylığı zammı yapıldı. Öğretmenlerin maaş oranlarının tespiti ise Temmuz ayına sarktı. Geçen sene Temmuz ayından başlamak üzere uygulanan 100 95 85’lik eğitim tazminatlarına 10,28 ekleme geldi. 15 Temmuz itibariyle bu düzenleme geçerli olup maaşlara yansımış olacak.

Tablodaki maaşlar %15 gelir vergisi düşülmüş halidir. Ayrıca ek ders ücretleri hesaba dahil değildir. Toplu sözleşme ikramiyesi ve sendika aidatı da maaşlara eklenmemiştir. Normal bir memurun çalışma süresi içerisinde ulaşabileceği derecelere göre hizmet yılları ayarlanmıştır. Yani kıdem ile alınan memur dereceleri hesaplarda farklılık yaratabilir. Aile ve çocuk yardımları da hesaba katılmamıştır. Yani maaşlar bekar memur ve en düşük derece üzerinden hesaplanmıştır.

2014 Zamlı Öğretmen Maaşları Ne Kadar Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.