2014 YGS Soruları Ne Zaman Açıklanacak

Bugün yapılan olan 2014 YGS soruları ne zaman yayınlanacak mı hangi kanalda saat kaçta yayınlanacak, 2014 YGS sınav soruları ne zaman çözümleri saat kaçta. Yazımızda 2014 YGS sınavı öncesi önerilere göz atabilirsiniz. YGS soruları 2014 hangi kanalda canlı izle, YGS soru çözümleri 2014 açıklanacak mı, 2014 YGS soruları ne zaman açıklanacak

YGS’ye 2 gün kaldı ve konu ile ilgili olarak Sabah Gazetesinin yazarı Sait Gürsoy adaylar için önemli ikazlarda bulundu. Kalan vakitlerinde adaylar son 5 senede çıkan soruları tekrar çözmeli diyen Gürsoy“Bu soruları çözmeleri ile daha geçen sene düzenlenen sınavın sorularıyla karşılaşmış olacaklardır. Ancak gelecek sene ben tekrar sınav ile ilgili tavsiye vermek istesem 2014 dışındaki geçmiş senelerin sorularını çözün derim” açıklamasını yaptı.

Gürsoy ayrıca öğrencilere şu tavsiyeleri verdi. ” sınavdan iki gün önce konu çalışmayın, yapamadıkları sorular ile ilgili ayrıntılara girmeden yanlışların esas sebeplerini öğrenirseniz terslik yaşamadan sınavını atlatırsınız. Ayrıca YGS bu kadar büyütülecek bir imtihan değildir. Adaylar sınavda okullarda veya dershanelerde düzenlenen sınavların benzeri bir sınav ile karşılaşacaklardır. Sınavın ilk dakikalarında bunları bildiklerini fark edip streslerinden kurtulacaklardır. Ancak dikkat edilmesi gerek soruların bir kısmının kolay olabilecekken bazılarının da zor olacağıdır. ” dedi.

2014 YGS Soru Çözümleri Yayınlanmayacak 

ÖSYM daha önce açıkladığı üzere bu sene n2014 YGS sınav soruları çözümleri yayınlanmayacaktır.

Ayrıca adayların yapamadıkları soruları geçmesini ve bu sürelerini daha iyi değerlendirmelerini söyleyen Gürsoy sınav bitiminde kalan vakitlerini bu sorulara ayırabileceklerini söyledi. Çünkü bu sınavda bilgi ile beraber vaktin düzgün kullanılması da ölçülen bir etmendir.

ygs sınavı
Bir lise öğrencisi olan aday 2 senelik meslek yüksekokuluna gidebilmek için sınavdaki puan türlerinden ilgili bölümde 140 puanı geçmelidir. 160 sorunun yüzde 10’unu doğru yapsa 16-20 soruyu doğru cevapladığı halde 140 puan alabilir. 180 puan alabilmek için ise biraz daha fazla soruyu çözmek lazımdır. 180 puan barajını geçen adaylar 4 senelik yüksek okullar için tercihte bulunabilecek. Ayrıca LYS’ye katılmak isteyen adaylar yine YGS’deki puan türlerinden en az birinde 180 puan barajını geçmek zorundadır. Çok az netlerle bu barajı geçmek mümkündür.

2014 YGS Soruları Açıklanacak mı Yayınlanacak mı Son Durum Bilgisini Aktardık ….

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.