2014 YGS Sonuçlarına Göre En Başarılı Okullar

2014 YGS Sonuçlarına Göre En Başarılı Okullar hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

YGS 2014’te devlet okulları yine yüksek başarılara imza attı.. Tam puan alarak Türkiye birincisi olma hakkı kazananlar hep Fen lisesi öğrencileri oldu. İkinci ve üçüncüler ise yine devlet okullarının öğrencileri.

Ankara Fen Lisesi, Malatya Fen Lisesi, İstanbul Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi, Mersin Eyüp Aygar Fen Lisesi, İstanbul Erkek Lisesi yüksek başarılı öğrenciler çıkaran liselerden oldu.

YGS 1, YGS 2 ve YGS 6 puan dallarında tüm soruları doğru cevaplayarak ülke birincisi olan öğrenciler arasında yer alan Ankara Fen Lisesi öğrencisi Ertem Nusret Taş (18), bu başarısında okuduğu okulun büyük payı olduğunu açıkladı.

YGS-3, YGS-4 ve YGS-5 puan dallarında ise birincilik kazanan Oğuz Türkyılmaz ise, Malatya Fen Lisesinde okuyor. Türkyılmaz, bu yüksek başarısında öğretmenlerinin payının büyük olduğunu söyledi.

osysye_basvuran_adaylar_bilgilerini_guncelleyebilecek13905521000_h1120054

İstanbul Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Salih Akyel, YGS-2 puan türünde Türkiye ikincisi, Mersin Eyüp Aygar Fen Lisesi öğrencisi Şafak Ceren Uslu YGS-3 puan dalında Türkiye üçüncüsü, İstanbul Erkek Lisesi öğrencisi Fatih Dinç YGS-6 puan türünde Türkiye üçüncülüğü kazandı.

YGS’ye devlet okulları damga vurdu hakkında yorum yapabilirsiniz. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.