2014 YGS Saat Kaçta Bitecek Kaç Saat Sürüyor

YGS sınavı kaç saat sürüyor. 23 Mart 2014 YGS kaç sürecek, ne zaman başlayacak ne zaman bitecek işte detaylar:

2014 YGS’ye girecek adaylar son çalışmalarını da bitirdi. Sınava girecek kişiler binanın önünde kimlikleri ve giriş belgeleri ile güvenlikten geçip sınava yetişebilmek için en geç saat 9’da hazır olmalıdır. Adaylar yanlarına giriş belgesi ve kimlik bulundurmalıdır. Üzerinde resim olmayan kimlikler geçersiz sayılacaktır.

Adayların sınav yerleri ile ilgili bilgileri içeren giriş belgeleri ÖSYM’nin internet sitesinden T.C. kimlik numarası ile çıkartılabilecek.

Adaylara sınav anında gerekecek olan kalem, silgi, kalemtıraş, şeker ve peçete ÖSYM tarafından verilecektir.

Öğrenciler sınav salonuna pet şişe içerisinde su getirebilecekler. Ancak sınav esnasında adayların tuvalete gitmesi veya sınav salonunu terk etmesi yasaktır.

Sınav başlamasından sonra ilk 2 saat ve son 15 dakika sınav salonundan çıkmak yasaktır.

Adayların sınav anında konuşmaları, kopya çekmeleri, görevlilere soru sormaları ve diğer adaylardan bir şey almaları yasaktır. Bu kurallara uymayan kişilerin sınavları geçersiz sayılacaktır.

YGS’de yapılacak olan testler bir kitapçık şeklinde adaylara sunulacak. Poşetler kapalı olarak adaylara dağıtılacak.

Sınavda en az bir puan tipinde 140 ve üstünde puana ulaşamayan kişilerin LYS için giriş hakları olmayacak. 2014 YGS Saat Kaçta Bitecek

images (2)

Sınavda 140 ile 180 arasında puan kazanan adaylar ise yalnızca meslek yüksek okulu ön lisanlarına ve açık öğretim programlarına tercih yapabilecek. YGS puanlarının en az bir tanesi 180’i aşan adaylar LYS için hak kazanacak.

Adaylar sınavın sonucunu ise T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM internet sitesinden öğrenebilecek.

YGS kaç saat sürüyor 2014 hakkında yorum yapabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.