2014 YGS Başvuru Ücreti Hangi Bankalara Yatırılacak

2014 YGS Başvuruları başladı peki 2014 YGS Başvuru ücreti hangi bankaya yatırılacak, Hangi bankalara YGS başvuru ücretleri yatacak, adaylarımıza 2014 YGS Başvuru Rehberliğimiz Devam Ediyor.

YGS Başvuru Ücreti Hangi Bankaya Yatacak

ÖSYM 2014 Sınav ve başvuru tarihlerinin açıklanmasıyla birlikte akıllarda sınav ücreti ve bu ücretin hangi bankalara yatırılabileceği soruları uyandı. Sınav yılına 2014 ile birlikte gireceğiz. 2014 yılının ilk sınavı ise YGS… ÖSYM 2014 YGS tarihini 23 Mart olarak belirledi. ÖSYM, 12 Kasım 2013 tarihinde 2014 yılına ait sınavların başvuru tarihlerini de açıkladı. Bu açıklama beraberinde YGS başvurularının 2-15 Ocak tarihleri arasında olacağı kesinleşti. eokul-meb.com Bu bilgilerin gelmesiyle birlikte bu seferde akıllarda sınav ücretleri ve bu ücretlerin hangi bankalara yatırılabileceği soruları oluştu.

ygseokul

Geçen senelerle kıyaslandığında her sene sınav ücretlerinde belli bir miktar artış olduğu gözlendi. Mesela; 2012 yılında YGS Başvuru Ücreti 35 TL iken  2013 yılında 40 TL olmuştu. Yine sınavsız geçiş hakkını kullanmayı dileyen adaylar ise 10 TL ücret ile hizmetten faydalandılar.

YGS Ücretlerini bankaya yatırmak için giden adaylar banka görevlisine T.C Kimlik Numarası, ad ve soyadı ile kaç TL yatıracaklarını belirtmeleri gereklidir. YGS Başvuru Ücreti’nin yatırılacağı bankalar ise şöyle: T.C Ziraat Bankası , Vakıfbank , Halk Bankası,Akbank ve Kuveyt Türk Katılım bankalarının bütün şubeleri ve internet bankacılığı sistemleri…

2014 YGS Başvuru Ücretinin Yatırılacağı Bankalar Hakkında Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

11 yorum

  1. daha önceden sınavsız geçiş hakkımla 2 yıl üni okudum şimdi ki ygs de yine sınavsız geçiş hakkım warmı bilen warsa sevinirim tekrar sınavsız geçiş hakkımı kullanabiliyormuyum

  2. Arkadaşlar şimdi ben sadece sınavsız geçişe başvuracağım YGS ücretini de yatıracak mıyım, en önemlisi YGS’ye girmeden sınavsız geçişe başvuru yapamıyor muyuz ? Bilgisi olan lütfen yazabilir mi ?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.